Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Думки з приводу. Підсумки-2021

Традиційно в новорічну ніч ми загадуємо, щоб новий рік був кращим від старого. Але попри наші бажання є об’єктивна реальність, яка показує, що те, яким буде наступний рік, великою мірою залежить від того, яким був минулий, що вдалося зробити, змінити, здобути. Без підсумків і аналізу неможливо будувати реалістичних планів. Тож підсумуємо? «PERSONA» поцікавилася, як оцінюють 2021-ий рік представники різних сфер.

Марія Чорна,
голова Кіровоградської обласної
державної адміністрації

Рік, що минає, для Кіровоградщини був плідним та,здебільшого, підготовчим. Разом із медиками ми долали коронавірус та рятували наших людей. З аграріями зібрали рекордний врожай зернових, а вчителів забезпечили сучасною комп’ютерною технікою. Пандемія навчила нас більше любити та пізнавати власний край, але нехай вже вона відступить.

У 2021 році на Кіровоградщині успішно реалізували дуже потрібні і масштабні проєкти програми Президента Володимира Зеленського. Тільки завдяки «Великому будівництву» ми отримали сотні кілометрів побудованих та відремонтованих доріг, десятки мостів, школи, дитячі садочки.

Але наступний рік для інфраструктури області має стати дійсно визначним! Тому ми провели ґрунтовну підготовчу роботу, щоб у 2022 році реконструювати нашу обласну лікарню, з нуля побудувати великий спорткомплекс для олімпійських видів спорту, урбан-парк, як у столиці, льодову арену, реконструювати бейсбольний стадіон, відновити десяток шкіл та садочків. Ну, й звісно, будувати нові дороги, завершити роботи з реконструкції обласного ДЮЦу, спорткомплексу «Надія».

Лінкольн влучно зазначив, що якби в нього було вісім годин на те, щоб зрубати дерево, він би шість годин витратив на те, щоб нагострити сокиру. Так і ми перед масштабною роботою цьогоріч проводили велику підготовчу.

Андрій Бродський,
засновник та генеральний директор
компаній «Велта» та «ТитанЕра»

Мав честь показати розробки «Титанери» підполковнику Джону Д. Картеру, Військово-повітряному аташе при Посольстві США в Україні. І ця зустріч абсолютно невипадкова, виокремлю три центральні точки дотику:

– США у постійному пошуку нового титанового партнера, і це питання давно визначене як захист національної безпеки.

– Титан та оборонний комплекс – нерозривно пов’язані і є найважливішим аспектом у роботі «Титанери», особливо в наш непростий з військово-політичного погляду час. У військовій та мирній авіаціях вже йде активне зростання ринку на основі 3D-друку та порошкової металургії.

– Оборона та нові технології. Військові драйвують нові технології.

Вдячний за зворотний зв’язок та впевнений, що «ТитанЕра» стане тим самим титановим партнером як для рідної країни, так і для наших партнерів.

Марк Левків,
єпископ Кропивницький
і Голованівський
Православної церкви України

Цей рік був непростий, але він показав, що в країні тривають зміни. Хай не так швидко, як би нам хотілося, але потрібно розуміти: для того, щоб змінювалася країна, потрібні не тільки реформи, а й зміни в суспільстві, в кожному з нас. І вони також поступово відбуваються. Суспільство поступово українізується, хоча його дуже довго вчили цуратися всього українського – історії, мови, культури. Привчали українців жити з комплексом меншовартості. Багатьом не просто його позбутися. Але ми поступово позбуваємося тих наративів, тих пут, рабського мислення, радянського минулого. І, зокрема, закон про українізацію, прийнятий цьогоріч, зробив для цього дуже гарний поштовх. Цей крок матиме позитивні наслідки в майбутньому, бо сприятиме єднанню українців, усвідомленню, хто ми є. Єднання ж завжди допомагало нам вистояти й подолати негаразди. Тому з цього боку для мене нинішній рік був позитивним. Я не говоритиму про економічні показники, бо це не моя сфера. Але в цей непростий час страхів і викликів в нас багато людей, які думають не лише про себе, а й про інших, схильні до жертовності та рухають нашу країну в потрібному напрямку. Це наші воїни й волонтери, це й лікарі. І таких прикладів, коли наш народ показує себе дуже гідно, а окремі з нас є прикладом для наслідування іншим, дуже багато. Тому ми обов’язково дамо собі раду й отримаємо гарне майбутнє.

Ярослав Гордієнко,
власник ТМ «Здорова вода»
у Кропивницькому

Якщо говорити про бізнес, то в нашому місті нескладно його відкрити, але в інших містах значно легше розвивати. Там відбувається більше ділових заходів, влада краще працює з бізнесом і намагається не вставляти палки в колеса, а навпаки – залучати інвестиції. Тут же, якщо в тебе щось виходить, відразу починають тобою цікавитися і намагатися залізти до кишені. Я не знаю, як Кропивницький потрапив до першої десятки рейтингу найкомфортніших міст України, але як підприємець, який працює в різних містах і має змогу порівнювати умови для бізнесу, я дуже здивувався. У нас оренда старих убогих МАФів стартує від 300$ за квадратний метр, тоді як в інших містах за такі гроші можна орендувати нормальне відремонтоване приміщення. Та й щодо іншого, не раз доводилося чути від партнерів, які приїздять до нашого міста, що в нас дуже погано з можливостями для дозвілля. І всім кидається в очі велика кількість МАФів. Таке враження, що населення повинне заробляти гроші тільки для того, щоб проїдати, а не відпочивати, розвиватися культурно. В інших містах, навіть таких же за розміром, як і наше, можна побачити значно більше будівельних кранів, вони розбудовуються. Там будуються цілі житлові масиви, а в нас будівельний кран – це велика рідкість. У нас більшість населення, на жаль, живе в старих спальних районах зі зношеним житловим фондом. Таке враження, що місто живе одним днем. Залишається сподіватися, що 2022 рік стане роком більш суттєвих і якісних змін.

Наталя Кривошей,
шеф-редакторка
інтернет-видання «Без купюр»

Ми багато років лаяли владу за погані дороги, але коли в країні почався справжній будівельний бум, зрозуміли, що не це нас робить щасливими. Або ж не тільки це. Пандемія значно актуалізувала народну мудрість про те, що головне – здоров’я, а нинішній рік показав слабкі місця в організації охорони здоров’я. Якщо на початку реформування медицини були сподівання, що електронні черги й електронні направлення покращать якість медичного обслуговування, то зараз вже стало очевидним, що насправді все, як і раніше, вирішується в ручному режимі. З одного боку електронні направлення дозволяють безкоштовно обстежитися, з іншого боку, до лікарів стало потрапити складніше. Електронна система  часто показує, що прийом розписаний на місяць вперед і вільних місць немає. Сімейні лікарі перевантажені і не завжди відповідають на дзвінки. Швидка виїжджає не на всі виклики. Більшість пацієнтів дезорієнтовані, як діяти в такій ситуації. Тож і випадків, коли пацієнтів, в тому числі з коронавірусом, доставляють в лікарні вже у важкому стані, побільшало. Умовам, на яких і в яких працюють медики, теж не позаздриш. Медичні заклади оновлюються і осучаснюються, а зарплати медичного персоналу залишаються одними з найнижчих. На місцях же сьогодні вирішують, як виконати указ президента про нові зарплати лікарям при тих самих видатках. І в деяких районах збираються переводити медиків на неповні ставки. Ще дві головні речі, крім здоров’я, які хвилюють кожного, – це мир і добробут. Щодо миру на восьмому році війни й зважаючи на заяви іноземної та вітчизняної розвідки, то на думку спадає єдине – аби не було гірше. Щодо добробуту, то тут все індивідуально, але, як завжди, – невдоволених значно більше, ніж задоволених. Адже те, що життя за останній рік значно подорожчало, відчули всі без винятку. Доходи ж далеко не у всіх зросли пропорційно до витрат. Як журналіст можу сказати: добре, що про це та багато іншого в нашій країні можна писати й говорити, але прикро, що в нас і цього року, як і в усі попередні, без резонансу в ЗМІ практично неможливо добитися вирішення більшості проблем, справедливого правосуддя і прищепити посадовцям повагу до підлеглих і закону. Перелік можна продовжувати…

[29.12.2021 11:12]
Інші записи від автора:
73