Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Анатолій Безтака: успіхи не остаточні, невдачі – не фатальні, головне – бажання ПРОДОВЖУВАТИ!

Журналістика – одна з “найдавніших” професій, її принципи прописані давно. Головними залишаються факти і дотримання балансу думок. Проте безліч нових медійних проектів Кіровоградщини часто керуються зовсім іншими, далекими від справжньої журналістики рамками. Повернення високих професійних стандартів якості, реалій та й банального (для воістину незалежної преси!) виживання на сьогодні стали одними з основних проблем сучасної журналістики. Специфіку цієї професії в різні роки ми обговорили з успішним редактором найбільшої за тиражем в історії Кіровоградщини газети, кращою обласною – за версією НСЖУ 2015-2016 р.р., заслуженим журналістом України.

“Електронні ж ЗМІ взагалі змінили уявлення про журналістику… Залізобетонне колись телебачення безнадійно кануло в небуття; нині це – шоу, реклама, насилля, відвертий інтим, закордонні серіали тощо… А інтернет-медіа… Формально працівники сайтів й досі не є ЖУРНАЛІСТАМИ. Та як уявити нині без них медіа-поле? Ми знаємо ПРО ВСЕ сьогодні, ба, навіть ЗАРАЗ! А суттєво прискорив розвиток сайто-журналістики і пригнітив друковану другий Майдан, коли ситуація змінювалася погодинно!.. Раніше ж навіть слова “прес-конференція” як такого не було, просто зустріч чи нарада. Проводились вони максимум раз на тиждень, і журналісти записували все без диктофонів, у блокноти. Дуже швидко формулювали думки і нотували”, розповідає Анатолій Безтака про те, чим відрізняється журналістика сьогодення від акул пера з досвідом у кілька десітків років.

22

Довідка: Закінчив Полтавське вище військове командне училище зв’язку та Київський державний університет ім. Т.Шевченка. Пройшов Афган: за плечима – понад 40 польотів гелікоптером та близько 15 поїздок у військовій колоні в зоні бойових дій за маршрутом Газні-Кабул і навпаки… Запевняє, що живе за своїх загиблих близьких друзів-афганців – Віктора Михайлова та Миколу Грєшнікова…
Із 1990 року пов’язав свою діяльність із обласною газетою “Діалог”. Із 1993 року — її незалежний редактор, а у 1998 році став головним редактором цієї газети. Саме з цього часу тираж почав невпинно зростати (1998 р. — 22 тисячі пимірників), і в 2003-му році досяг 100 000.
У 2003 році газета здобула перемогу у Всеукраїнській номінації, як вдалий проект в умовах ринкової економіки. І зарясніли пропозиції партій до редактора увійти до передвиборчих списків — так, у 2006-му році А. Безтака став депутатом Кіровоградської облради. У 2007 році Анатолій Петрович отримав звання “Заслужений журналіст України”.
Засновник більше, ніж десяти додатків “Діалогу”, загальний тираж яких у середині 2000-х років складав більше 700 тисяч екземплярів на місяць. На сьогодні, в умовах шаленої інтернет-конкуренції, теж чимало – до 300 тисяч… За підсумками творчого конкурсу НСЖУ “Діалог” визнано переможцем в номінації “Краща обласна газета” України 2015-2016 р.р.

Детальніше про життя та журналістську діяльність заслуженого журналіста України читайте у першому номері журналу “Persona”. Видання можна знайти у вільному продажу в будь-якому з кіосків “Укрпошти”.

[18.01.2017 13:03]
Інші записи від автора:
432