Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Більше, ніж є, не вмістять. Про кількість місць в театрі та філармонії

41298667_330301177726691_5042205650323505152_nНаціональний мистецький фестиваль «Кропивницький» є одним із наймасштабніших заходів року в області, потрапити на який може будь-хто. Фестиваль повністю організовується за кошти державного бюджету, що дає можливість зробити вільним вхід на всі заходи, що плануються у програмі. Утім уникнути браку запрошень на фестивальні дійства, що відбуватимуться під дахом театру чи філармонії, як би не хотілося – буде неможливо.

Попри те, що кропивницька публіка цінує «імпортний» контент, який привозять до міста українські чи закордонні театральні, танцювальні колективи і гурти, у Кропивницькому досі відсутні відкриті майданчики для заходів, розрахованих на багатотисячну аудиторію. Площа Героїв Майдану чи місцевий стадіон можуть використовуватися для запальних концертів виконавців мейнстріму, однак зовсім не підходять для камерних симфонічних концертів, моновистав чи сценічних постановок. Відтак для таких дійств обирають закриті сцени. Практично усі доступні закриті локації будуть зайняті і під час фестивалю «Кропивницький-2018». Вистави відбуватимуться на великій і малій сценах театру Марка Кропивницького,  концерти класичної музики – у залах обласної філармонії та музичного коледжу. Але варто визнати, навіть усі три майданчики разом не зможуть вмістити всіх бажаючих. Театр здатний вмістити 450 відвідувачів, філармонія – 880, а коледж – лише 220. У залі, традиційно, частину місць залишають для поважних гостей заходу, ЗМІ та фотографів, які висвітлюють подію. Організатори фесту говорять, що і цього разу частину запрошень залишать для цієї місії. Ці місця матимуть спеціальні помітки, традиційні для будь-якого іншого театру чи концертної зали.

Дійства, що цьогоріч  представлятимуть на фесті творчі колективи з Києва, Харкова, Одеси, Чернігова, Києва, збирали аншлаги в інших містах, отримували гучні рецензії від критиків та поціновувачів театру й музики. Презентація таких перформансів у Кропивницькому – непересічна подія. Однак особливе задоволення від їх перегляду можуть отримати справжні поціновувачі творчої майстерності, які орієнтуються в тенденціях розвитку сучасного мистецтва в різних його проявах. Національний мистецький фестиваль «Кропивницький» презентує досягнення у багатьох видах мистецтва, тож кожен зможе знайти дійство на свій смак. Й отримати від нього максимальне естетичне задоволення! 

Не зважаючи на перипетії із нестачею місць під час минулорічного фестивалю, охочі все ж потрапляли на вистави й концерти у залах. Така можливість буде й під час «Кропивницький–2018». У разі наявності вільних місць, адміністратори театру, філармонії чи коледжу дозволятимуть зайняти їх гостям фестивалю, які не отримали запрошень, однак мають бажання й можливість переглянути виставу чи концерт.

Саму ж суперечку щодо запрошень на фестиваль міг би вирішити попередній продаж квитків на більшість заходів, що є звичною справою на багатьох фестивалях. Однак у випадку з «Кропивницьким», заробіток на запрошеннях буде порушенням українського законодавства, адже фестиваль організовується винятково за бюджетні кошти. Тому цього року організатори фестивалю запровадили онлайн-бронювання певної кількості запрошень на вистави й концерти у залах.

Про інші шляхи вирішення питання читайте у коментарях учасників й організаторів фестивалю.

41151295_392344467965099_2292029123079438336_nОлександр Горбунов, ініціатор фестивалю

Ситуація прикра і радісна одночасно. Прикро через те, що не всі бажаючі можуть побачити вистави й концерти, а радісно від того, що такі бажаючі є. Не вважаю, що це треба називати проблемою, скоріше – фактом, який треба не роздувати, а прийняти. Від нарікань і невдоволень бажаючих побачити всі дійства, місць у театрі й філармонії ніяк не збільшиться. Принаймні поки немає альтернативи, яку я вже запропонував реалізувати спільно з містом ще два роки тому. Мова про реконструкцію Ковалівського парку, в рамках якої можна побудувати відкритий літній амфітеатр, де розмістилось би понад дві тисячі глядачів. Та поки моя ідея не знайшла підтримки на місцевому рівні, пропоную сприймати реальність такою, як вона є. З кожним роком ми намагаємося виправляти всі недоліки, які виникають в процесі організації й проведення. Рано чи пізно ми повернемося обличчям до реалізації квитків. Цього разу ми додали можливість їх забронювати онлайн – на офіційному сайті фестивалю. Але процедура недосконала, тому таким чином ми розповсюдимо лише якусь частину запрошень. Наша команда серйозно і плідно попрацювала. Дійств і заходів вистачить на 41176007_689518314758040_188685223347617792_nвсіх.

Сергій Проскурня, режисер фестивалю

Переконаний, запрошення треба розігрувати, тому що люди, які мають можливість потрапити на унікальну подію в Кропивницькому, повинні це якимось чином заслужити. Фестиваль не тільки для пенсіонерів чи тих, хто має багато вільного часу і хоче його згаяти, а насамперед для розвитку й вражень молоді.

 

 

41079284_1773458689435760_1045338904623841280_nВалентина Животовська,
директор департаменту культури і туризму Кіровоградської ОДА

Ми багато обговорюємо це питання, і воно найбільш проблемне для нас, адже наші заклади надають приміщення для проведення цього фестивалю й обслуговують його заходи. Складно витримати бажання такої кількості людей відвідати мистецький фестиваль, адже їх в рази більше, аніж може вмістити наш театр, де ця проблема відчувається найбільше. І департамент, і наші колективи пропонували розповсюджувати квитки, які мають ряд, місце, щоб люди могли цивілізовано займати місця у залі. Ми, як департамент, готові займатись цим питанням, розподіляти ряди і поширювати такі запрошення. Я приймаю позицію і щодо продажу квитків.  Є відповідальність, коли ти купив квиток і знаєш, чому ти йдеш саме на цю виставу. Але тоді варто змінити принцип фінансування фесту.

 

41062816_265283580861564_3439388438879535104_nВолодимир Єфімов,
директор театру ім. М. Кропивницького

Ми жодним чином не розподіляємо запрошень на фестиваль «Кропивницький» і не маємо до цього жодного стосунку. Я не розумію, хто визначає, кого запрошувати на нього, а кого ні, але в результаті ми лишаємось крайні, адже люди не можуть потрапити на вистави у театрі. Ми 48 років організовуємо «Вересневі Самоцвіти» і завжди квитки продаємо. Якщо ми спостерігаємо на якійсь виставі аншлаг, ми показуємо її ще раз, адже по продажу квитків бачимо попит на неї. Я вважаю це нормальним, адже людина може заздалегідь придбати квиток, забронювати зручне їй місце. Я сприймаю розповсюдження безкоштовних квитків на фестивалі окремим категоріям, наприклад, малозабезпеченим сім’ям чи чорнобильцям, але ж не широкому загалу.

 

 

 

[28.08.2018 16:05]
Інші записи від автора:
112