Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Богдан Стасюк: Український перекладацький бізнес відірвався від вічного конкурента

Q0TUO19BPjAБогдан Стасюк й Олена Кіфенко – родина з Кропивницького. Вони багато читають, перекладають книги з англійської, виховують доньку і добре розуміються на видавничому ринку. Зокрема завдяки їм тепер можна прочитати українською твори, наприклад, Бредбері чи Кіплінга. Богдан працює  викладачем  в ЦДПУ ім. В. Винниченка, на своїй сторінці у facebook публікує ідеї, що варто було б перекласти, під міткою #видайтеукраїнською (і його порадами користуються видавці). Про те, яким є сьогодні книговидання в Україні, з чим зустрічаються перекладачі і як їм з цим усім живеться читайте в  інтерв’ю Наталі Романюк «Богдан Стасюк: Український перекладацький бізнес відірвався від вічного конкурента» у третьому номері журналу «PERSONA» (березень, 2017). В інтерв’ю Богдан та Олена розповіли про те, чи міг би Кропивницький стати одним із центрів перекладного книговидання.

Богдан: З одним-єдиним видавництвом, що хоч якось замислюється про друк перекладної літератури? Складне питання. Але все починається з малого. Якщо раптом у нас об’явиться бібліофіл, який вирішить вкласти гроші не в кав’яреньку чи новий позашляховик, а у книговидавничий проект, – я,  думаю, зміг би підказати йому незайняті на ринку ніші та парочку імен авторів, із яких би можна було розпочати вторгнення у царину, де зараз заправляють кияни, львів’яни та харків’яни.

Олена: Я була би не проти, аби Кропивницький став хоча б периферією книговидання. Проте у місті, де працює три з половиною книгарні із досить бідним асортиментом, чекати раптового розквіту книжкової справи марно. Коли я вперше потрапила на Форум видавців у Львові, то була просто вражена тим, скільки насправді виходить книг українською щороку. А у центральному книжковому Кропивницького україномовна книга займає щонайбільше дві шафи.

Детальніше про читайте у третьому номері журналу «PERSONA» (березень, 2017). Видання можна знайти у вільному продажу в книжковому супермаркеті «Букі», у точках продажу преси в супермаркетах «Фуршет» та «Копілка», а також у будь-якому з кіосків «Укрпошти».

 

[17.03.2017 16:27]
Інші записи від автора:
842