Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Борис Філатов: Для системної боротьби з незаконною торгівлею треба мати залізні нерви

філатовТоргові кіоски й ларки можна побачити у будь-якому місті. Та не кожне місто може навести лад у питаннях розміщення таких тимчасових споруд. Дніпро – один із обласних центрів, де з усією відповідальністю підійшли до вирішення проблеми незаконного встановлення МАФів. У місті розробили власний порядок розміщення торгових кіосків, ввели як штрафні санкції для порушників, так і пільги для місцевих підприємців. Про те, без чого не обійтись у боротьбі зі стихійною торгівлею органам місцевого самоврядування і про власний рецепт боротьби з торгівельно-архітектурним безладом у місті, «Persona» розпитала у міського голови Дніпра Бориса Філатова.

– Борисе Альбертовичу, як Вам вдалося організувати принципову боротьбу із незаконними тимчасовими спорудами у м. Дніпрі?

– Головне – мати політичну волю. Якщо ми говоримо саме про кіоски, то це – напасть для більшості українських міст. Є вулиці, які вже перетворились на «коридори» з торгівельних точок. Це не тільки викликає естетичну відразу, а й супе-
речить будь-яким принципам містобудування. Сміття, бруд, галас… Особливо якщо йдеться про «наливайки». Вони взагалі не мають права на існування в місті. У нашому випадку ми просто йшли, так би мовити, напролом. У такій справі важливо мати підтримку містян. У Дніпрі люди самі надсилають нам адреси, телефонують. Також дуже допомагають соцмережі. У нас є навіть так звані групи швидкого реагування. Такий досвід ми використовуємо й у боротьбі із незаконними пунктами прийому металобрухту. 

мафи2– Яким є алгоритм дій міської влади у разі, коли Ви отримуєте інформацію про незаконно встановлений МАФ? 

– У нас є Інспекція з питань благоустрою. Коли ми одержуємо інформацію про кіоск, який тільки-но встановлено, фахівці одразу перевіряють чи не поставили його замість іншого, так би мовити, у рамках реконструкції. Таке буває часто. У разі відсутності дозвільних документів кіоск обов’язково демонтують – протягом декількох днів чи навіть годин. 

Загалом власникам дають попередження, де вказано термін, у який вони можуть самостійно прибрати кіоск. Якщо його не прибирають, по нього приїжджає наша техніка. Хтось дослухається й вивозить кіоск
самостійно. Однак у багатьох випадках кінцевих власників цього майна просто не знайти. У будь-якому разі, потрібні принципова позиція та тотальна безкомпромісність. 

– Чи створено в Дніпрі місцевий порядок розміщення тимчасових споруд і чи існує схема їхнього розміщення, які б регламентували де дозволено встановлювати МАФи, а де – ні? 

– Нині Головне архітектурне управління Дніпра та Інспекція з питань благоустрою розробляють таку карту-схему. Нещодавно на сесії ми ухвалили нову систему роботи з кіосками – регуляторний акт, що пройшов усі передбачені законодавством процедури. Цей документ ми готували понад півроку.  Про нього схвально відгукнулися навіть в Антимонопольному комітеті.

мафи1Основне – це підвищення платні місту за розміщення кіосків. Оплата зросте для всіх. У переважній кількості випадків – у 10 і більше разів. Насамперед це стосуватиметься тих кіосків, що розташовані на центральних проспектах і вулицях Дніпра, а також у рекреаційних зонах та частині історичної забудови міста. Далі, незалежно від місця розташування кіосків, збільшимо оплату за їх розміщення на проїжджій частині й на тротуарах. За новими правилами благоустрою міст від Мінінфраструктури, розміщення кіосків на тротуарах і проїжджій частині заборонене. Тож наша ініціатива стимулюватиме власників цих об’єктів швидше їх прибрати. 

Літні майданчики кафе і ресторанів розділено на дві категорії: з помостами і без. Встановити сезонну терасу на помості коштуватиме у п’ять разів дорожче, ніж просто поставити столи й стільці на тротуарі.

– Як боретеся з підприємцями-порушниками?

– Загалом у новій системі передбачено низку санкцій і штрафів: за пошкодження елементів благоустрою, за те, що власники не вивозять сміття або не чистять сніг і не прибирають лід. Фінансові покарання введено і за обмеження проходу тротуарами, захаращення території та самовільне встановлення всіляких тентів чи ящиків із товаром тощо. 

мафиПри цьому ми все ж не людожери. Так, згідно з рішенням мерії, вступають у силу й анонсовані знижки для підприємців, які брали участь в АТО, – від 25% для осіб з інвалідністю третьої групи та до 75% – для першої групи. Усе це можливо за умови, що такий підприємець має лише один договір на кіоск або торгівлю. Таким чином, хитрі ділки не «осідлають» цю тему.

– Як Ви вважаєте, чому голови інших міст не проявляють такої активності у питанні наведення ладу з МАФами? Із відкритих джерел інформації відомо, що активну боротьбу організували лише у Дніпрі та Києві.

– Я не хотів би критикувати чи виправдовувати колег. Як мер Дніпра, я відповідаю за лад у своєму місті. Всі можуть бачити, що і як відбувається у Дніпрі чи в Києві. Секретів тут нема. Безумовно, для системної боротьби з незаконною торгівлею треба мати залізні нерви. Можливо, навіть змінити номер телефону, адже під час кожної хвилі демонтажів телефонують десятки інтересантів. Усі щось просять, чогось хочуть. Та йти на поступки не можна. При цьому не важливо – ти псуєш відносини з місцевими підприємцями, депутатами чи навіть представниками правоохоронних структур.

Дмитро Васильєв

[17.10.2018 14:02]
Інші записи від автора:
423