Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Доступні світові стандарти лікування зору у Кропивницькому

Доступні світові стандарти лікування зору у КропивницькомуРаніше навіть складно було уявити, що світова практика діагностики та лікування офтальмологічних захворювань може бути доступною для мешканців Кіровоградщини. Центр сімейної офтальмології «Око», який працює на базі клініки «Ацинус», успішно співпрацює з провідними американськими, європейськими та азіатськими компаніями у напрямку розвитку клінічних досліджень і медичної науки в цілому.

Інноваційні клінічні дослідження з офтальмології в Україні проводяться лише в кількох  провідних клініках та інститутах країни, і Центр сімейної офтальмології у Кропивницькому – один з них. Що означають клінічні дослідження безпосередньо для пацієнта ми розпитали у сертифікованого фахівця клінічних методів дослідження, лікаря-офтальмолога Олени Попової.

«Найбільша  перевага лікування за програмою клінічних досліджень – це безкоштовний доступ до високоякісного лікування. Пацієнтів обстежують за рахунок спонсора дослідження. Вони мають можливість пройти обстеження та лікування дороговартісними і високоефективними препаратами, багатьох з яких ще немає на українському ринку. Найчастіше ці препарати фінансово недоступні, і не покриваються державним забезпеченням. Крім цього, пацієнт перебуває під наглядом лікарів, які пройшли додаткове навчання за кордоном і працюють за стандартами і підходами світової медицини. В нашій роботі найголовніше – це відповідальність за результат. Наразі існує багато міфів навколо цієї теми, адже це щось нове і незрозуміле. Однак, це дуже поширена практика в країнах Європи, США, Австралії. Для нас це можливість рухатись в цивілізованому, правовому, етичному та якісно новому напрямку. Ми вкладаємо багато ресурсів, щоб наша медицина відповідала світовим стандартам» – говорить Олена Попова.

Наразі, за словами лікаря, є можливість отримати безкоштовне лікування з таких хвороб  як вікова макулодистрофія, глаукома 1-3 стадії, діабетична ретинопатія з макулярним набряком (ускладнення цукрового діабету).

«Звісно, що лікування за програмами клінічних досліджень, на жаль, не може бути запропоновано абсолютно кожному, хто його потребує, адже є чіткі протоколи та критерії відповідності. Але те, що на сьогодні ми вже маємо можливість лікувати з якісно новими стандартами, і абсолютно безкоштовно для пацієнта – це вже певна перемога. Цей проект ми почали готувати ще в 2015-2016 роках. Підготували матеріально-технічну базу, правову, кваліфікаційну – робота йшла весь цей час. І от тепер ми маємо можливість допомогти тим, хто був приречений. Тема клінічних досліджень в Україні не достатньо висвітлюється  ЗМІ. Приватні та державні клініки не поспішають ділитися цією інформацією з пацієнтом. Найперше, через те, що пацієнт не приносить дохід, а по-друге, в більшості випадків, лікарі самі не володіють достатньою інформацією. В усьому світі, ця практика є етичною, правовою, технологічно передовою. Ми все більше звикаємо до нових технологій: не боїмось сідати в літаки та швидкісні потяги, користуватись смартфонами. Але міфи «старої системи в медицині» важче здолати. Ця тема завелика для того, щоб розкрити в одній статті», – доповнює лікар.

Бажаючі взяти участь або дізнатися більше про можливості лікування за програмами клінічних досліджень можуть звернутися до реєстратури клініки «Ацинус» за телефоном 050 03 03 103.

І стиснутим шрифтом нижче: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я»

[04.02.2021 15:31]
Інші записи від автора:
252