Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

El Flora: Флорист як професія

Простір “School&Studio El Flora” відкритий для всіх творчих особистостей

Власниця студії флористики «Елена», засновниця першого у Кропивницькому навчального флористичного простору «School&Studio EL Flora», флорист-декоратор Олена Федоренко ділиться секретами побудови ефективного бізнесу і розповідає про формування нової флористичної культури серед досвідчених флористів і тих, хто тільки мріє ним стати.

Олено, як вам вдається протягом багатьох років залишатися кращою у своїй справі?

Я завжди віддаюся своїй справі сповна, я живу і працюю серед краси, а це постійно надихає і мотивує до вдосконалення. Я ніколи не ставила перед собою пріоритет – отримання доходу. Прагну робити все в задоволення для себе і для тих, хто приходить купувати квіти чи замовляти оформлення живими композиціями. Я починала з невеличкого торгового простору на ринку, де всі навколо мали єдине бажання – заробити. Я ж, коли мене покупець запитував про те, в чому різниця між трояндами за 8 і за 10 гривень, я чесно говорила, що в тих трояндах надламані бутони. Дехто сміявся з мене, але при цьому мої квіти завжди розбирали і вази залишалися порожніми… Мій бізнес будувався на любові до справи і щирості перед клієнтами. А за таких умов фінансовий результат неодмінно підтягнеться.

В чому головний секрет вашої успішності?

Я точно знаю, що моя робота допомагає робити людей щасливішими, дарує посмішки, емоції, теплі почуття… Я завжди рухаюся вперед, а кожне наступне досягнення вважаю черговою сходинкою до саморозвитку. До того ж, дивлячись на всю скупість флористичних послуг у Кропивницькому, мені завжди хотілося створити щось краще. Я просто довіряю професійним відчуттям і роблю важливий акцент на якості – і квітів, і культурі обслуговування. Не можна сказати, що секрет успішності в чомусь одному, у кожній справі важливі навіть найменші деталі, а ще вміння боротися зі спокусою – перші зароблені кошти витратити на себе чи придбання якихось матеріальних благ… Я переконана, що треба вкладати у свою справу, в якість, в розвиток, і вона неодмінно тобі віддячить.

Наскільки флористика – легкий і прибутковий бізнес?

Загальна культура флористичного бізнесу у Кропивницькому бажає кращого. Як правило, все зводиться до звичайної торгівлі квітами. До того ж, у нашому місті між власниками квіткового бізнесу практично відсутні професійна етика і найменша творча комунікація. І це в той час, коли флористи у великих містах створюють окремі спільноти для обміну досвідом, товаришують і допомагають один одному. Я хочу, щоб у моєму рідному Кропивницькому сформувалася нова флористична культура. Я готова ділитися власним досвідом і досягненнями і серед тих флористів, які давно працюють у цій сфері, але не можуть перейти на інший рівень чи масштабуватися, і серед тих, хто шукає собі нішу для бізнесу в творчих напрямках. Флористика – завжди цікава, завжди потрібна, а тому не може бути не прибутковим бізнесом. Головне знати деякі важливі секрети і ніколи не зупинятися в розвитку. Саме для цього я й відкрила «School&Studio EL Flora» у новому приміщенні в ЖК «Ковалівський». Мій багаж знань формувався роками, і зараз я можу сміливо стверджувати, що саме знання і наполегливість дають нам можливості втілювати свої мрії. В роботі флориста необхідно постійно навчатися і вдосконалювати свою майстерність. А ще не боятися втілювати нові ідеї.

У вас на сьогодні вибудовується вже ціла мережа флористичних просторів… Який з них найулюбленіший?

Обожнюю кожен куточок, в якому працюю, від точки на ринку, з якої колись починала до студії, яка працює з 2006 року, і нової зони, яку щойно відкрила і,  де тепер є величезний простір для втілення усіх моїх творчих ідей… Саме тут і базуватиметься школа флористики. Також навчальну зону можна орендувати для проведення майстер-класів і тренінгів на будь-яку тематику. Приміщення дуже світле і комфортне, атмосферу й загальну енергетику важко описати словами – це треба побачити й відчути. У новому просторі я буду особливо рада всіх бачити.

Як часто проходитимуть ваші авторські курси і майстер-класи, і хто на них може потрапити?

Тематичних майстер-класів проводиться багато – весільна флористика, різдвяна, осінні фруктові букети, креативне оформлення композицій, плетіння вінків… Також дитячі майстер-класи. Простір «School&Studio EL Flora» відкритий для всіх творчих особистостей… Це і шанс для дітей та молоді з користю провести шкільні канікули і визначитися з майбутньою професією, і навіть, роботою. Найкращі випускники курсу матимуть можливість пройти практику в студії «El Flora» з подальшим працевлаштуванням. У нас немає вікових обмежень, теми й курси окремо розроблені для професійного зростання і окремо для тих, хто хоче просто більше дізнатися про основи флористики. Авторський курс «Флорист як професія» проводитиметься по мірі формування груп – набір вже триває. Це п’ятиденні інтенсиви,  розраховані на тих, хто хоче стати флористом-декоратором і розвивати у цьому напрямку свій бізнес. Також курс неодмінно стане корисним і для тих, хто вже має флористичний бізнес, але хоче розвиватися далі. Буду рада передати свій досвід і знання кожному, хто обожнює квіти так само, як і я.

Якими якостями має бути наділена людина, яка мріє стати флористом?

Ключові для мене – це працелюбність, наполегливість і внутрішня харизма. А в цілому, це має бути творча людина, з витонченим смаком, відчуттям стилю і вмінням бачити прекрасне. Флорист – це творець з дуже світлою енергетикою.

Пройшовши немалий шлях до сьогоднішнього успіху, можете сказати, що більш ефективно – навчатися на досвіді інших чи на своїх помилках?

Знаєте, важливо і те, й інше. Тільки на своєму досвіді вчитися більш болюче. Я за останні десять років відвідала десятки майстер-класів від флористів світового рівня в Литві, Німеччині, Америці, Молдові… В Санкт-Петербурзі і Києві… Флористика – це, перш за все, розуміння гармонії і краси природи. Але це також і важка праця, яка вимагає терпіння, витонченості рухів і нестандартних рішень. І свій і чужий досвід – це твій рух вперед. Навчання в інших просто набагато скорочує твій шлях до успіху.

У кожному бізнесі бувають складні періоди, у вас хоч раз за п’ятнадцять років виникало бажання змінити вид діяльності?

Ніколи. Я навіть не уявляю чим би я ще, крім флористики, могла займатись… Хіба що сім’єю і донечкою… (усміхається).

Що вас, крім квітів, надихає в роботі?

Люди, з якими я працюю – мої замовники, які зі мною з самого початку, гості студії… Флористика дарує емоції, які неможливо забути, ми допомагаємо висловити найтепліші почуття, це не просто надихає – це окриляє і мотивує створювати щось абсолютно нове і особливе для кожної події.

Що, на вашу думку, найголовніше у флористиці?

Свіжі квіти.

У вашій студії неймовірно великий вибір квітів, і завжди є оригінальні й незнайомі більшості… Звідки ви їх замовляєте?

Я працюю безпосередньо з виробниками Голландії, Кенії, Польщі, Італії…

Це великі відстані, а квіти доволі тендітний товар. Під час транспортування багато квітів пошкоджується?

Я ніколи не купую квіти на розпродажах. Завжди замовляю лише відбірні свіжі квіти, тому відсоток браку майже відсутній. Крім цього, я замовляю експрес-доставку, що майже вдвічі скорочує перебування квітів в дорозі. Це в рази дорожче, але я на всі сто відсотків впевнена в тому, що вони довго зберігатимуть свіжість і клієнти будуть довше насолоджуватися їх красою.

Від чого залежить тривалість «життя» квітів після того, як їх придбали?

Дуже багато факторів на це впливають… Квіти відчувають усе – настрій того, хто дарує і того, кому їх дарують, температуру повітря, місце, де стоять… Мої композиції вміють рятувати стосунки і приємно хвилювати, люди звикли висловлювати почуття квітами з «El Flora», наші композиції мають особливу енергетику. Когось вони надихають, а когось штовхають на подвиг…

У вас багато помічників?

Зараз так. Але завжди поруч зі мною моя мама. Квіти – це її давня любов, яку вона привила й мені. Ми рухаємося разом – вона займається ландшафтним дизайном, вирощує квіти у власній оранжереї…

Частіше квіти купують чи замовляють кур’єрською доставкою?

Купують переважно мешканці міста, а доставку замовляють з інших міст України. Це дуже зручно тим, хто знаходиться на відстані, але хоче залишатися поруч зі своїми близькими.

У вас є мрія?

Так, мрію, щоб моя донечка виросла здоровою, щасливою і доброю людиною.

А в професійній сфері?

А в професійній і так все буде (усміхається).

Текст: Неля Желамська
Фото: Віталій Ніколенко

[10.10.2019 13:36]
Інші записи від автора:
1 388