Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Хто найефективніший з міських голів Кропивницького?

В одній із рубрик редакція журналу “PERSONA” розпитувала у відомих громадських діячів міста, політиків, журналістів і блогерів хто на їх думку був найефективнішим міським головою. 
shvorakЯ за Марковського. За півтора року він зробив чимало: і це на власні очі може побачити будь-який містянин. Парк Пушкіна (Козацький острів), набережна. Той же міст, за який його всі ми критикували. Але я живу там поруч і бачу скільки людей ним користуються. Як сотні дітей ранком йдуть у школу і дитсадки. Може він і не гарний той міст, але ж свою функцію виконує сповна. Ми бачили скільки лише доріг було заасфальтовано. Можна наочно порівняти із нинішнім станом. У нас з Іваном Івановичем дуже по-різному складалися стосунки. Я не зрозуміла свого часу його прагненння будь-що стати секретарем ради. Взагалі пішла з депутатів. Але те, що я побачила – ефективність його роботи – примусило мене змінити своє ставлення. Я йому дуже дякую за все. До того ж він абсолютно відкрита для преси людина. Отримати його коментар ніколи не було проблемою. Хоч би який був час доби.

Олена Шворак,
власкор 1+1

райковичНе можна сказати, що один ефективний, а інший ні… В різний період часу працювали різні міські голови. У кожного з них були різні умови для роботи – і фінансування, і формування міського бюджету. Були періоди, коли міський бюджет повністю залежав від державного, коли працювали в режимі максимальних дотацій і субвенцій. Мені імпонував Мухін Василь Григорович. Ефективність його менеджменту була високою. Але я не можу сказати, що нашому місту в особі того чи іншого очільника не пощастило, або, що хтось із усіх попередніх міських голів дозволив собі працювати не на користь місцевій громаді. Я вважаю, що правильною оцінкою роботі міських голів стануть відгуки люди, час і справи, які їм вдалося реалізувати.


Андрій Райкович,
голова Кіровоградської
міської ради

цертий

Справа в тому, що я не вважаю жодного мера нашого міста за часів незалежності України ефективним у моєму особистому і в повному розумінні цього слова. Звісно, в кожного були намагання зробити щось корисне в різних сферах життєдіяльності обласного центру, часто навіть успішні в короткостроковій перспективі, – проте це були швидше хаотичні точкові дії, ніж намагання системною роботою забезпечити сталий розвиток. Численні негаразди, які ми сьогодні спостерігаємо, – якраз результат несистемного підходу в роботі. Прикро стає, коли бачиш, як інші міста країни, що мали значно менший потенціал на початку незалежності, зараз значно випереджають нас у своєму розвитку і рівні комфорту для жителів.


Олександр Цертій,
депутат міської ради

 

кочінНа мою думку, найефективнішим міським головою, як адміністратор та господарник, за роки незалежності України поки залишається Василь Георгійович Мухін. Це, звісно, були нелегкі часи… Так звані «лихі 90-ті» – період економічної кризи. Однак наше місто з гідністю пройшло цей період. Тролейбусний парк був більший, були автобуси (пам’ятаєте, як з’явилися наприкінці 90-х «швебуси»)… Скільки було маршрутів тролейбусів: №№1, 2, 3, 3-а, 4, 5, 6 (був недовго), 7, 8, 9, 10… А скільки залишилось? Набагато ефективніше і на більш високому рівні працювали ЖЕКи, які ось-ось остаточно ліквідують… Набагато краще фінансувалися заклади освіти і культури… Не було ніяких «благодійних внесків»… Депутати міської ради в своїй основній кількості були наближені до міської громади (може, тому, що скликання 1990-94 та 1994-98 років обралися за «мажоритаркою»)… Однак, не дивлячись на внутрішню політичну боротьбу (того часу), міська рада та місквиконком працювали досить ефективно… Я особисто, не чув жодного поганого слова від жодної людини про Мухіна, хоча сучасники періоду його правління досі проживають в нашому обласному центрі. Може, тому, що все пізнається в порівнянні…

Олександр Кочин,
блогер

 

дануцаЯ в Кіровограді з 1998 року. До цього періоду я не компетентний коментувати. Але однозначно відповісти, що хтось був ефективнішим не можу. Мери працювали при різній економічній і політичній ситуаціях, іншій виборчій системі. Це може бути збірний образ. Нікулін мені подобався, бо мав сильну бізнесову хватку, до управління містом підходив з цієї точки зору, підбирав сильну команду. Що стосується Чигирина, то він був невиразним міським головою, але його кандидатура влаштовувала існуючу тоді більшість. Великі сподівання до змін були при Саінсусі – представника промислового лобі. Депутатська більшість була його, мав підтримку області… Але місто не отримало прорив. Пузаков не був мером з початку каденції, йому доводилось постійно мирити політичні сили між собою. Проте встиг побудувати дві площі, які є окрасою міста. Про ефективність Андрія Райковича говорити зарано. Досі триває формування його команди, а коли воно завершиться, може, саме він і стане ефективним. З його досвідом це цілком можливо. 

Олександр Дануца,
член виконавчого
комітету КМР

 

10702150_853946227979381_4741284226760073427_nДля мене це Василь Мухін. Хоча за його «мерства» фанаткою не була на 100 відсотків, але все пізнається в порівнянні. Важливий критерій – «слово і діло» та любов до рідного міста. 

 

 

 

Тетяна Ткаченко,
Директор обласного
художнього музею

drigaОднозначно говорити складно. Кожен міський голова зробив певний внесок у розвиток міста. Глобальних чи кардинальних змін не відбулося за жодного мера. Можливо, Мухін… За його часів гуманітарна сфера міста мала більш-менш позитивні показники розвитку. А говорити про  ефективність міських голів в цілому, без детального аналізу їхньої діяльності, не можна.

 

 

 

Вадим Дрига,
депутат міської ради

 

gorbunovЗ точки зору позитивних для міста змін, думаю, що Василь Георгійович Мухін. Можливо тому, що міським головою він був два скликання, більше встиг зробити і запам’ятатися. Були певні нюанси в його біографії, але на те, мабуть, і причини свої були. Ефективність вимірюється результатом.

 

 

 

Олександр Горбунов,
народний депутат
України

[03.02.2017 17:21]
Інші записи від автора:
556