Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Іноземна для дорослих: як заговорити за 4-5 місяців

Знати кілька іноземних мов у наш час – необхідність не лише для викладачів, дипломатів та політиків. Практично не знайти такої сфери діяльності чи професії, де б не використовувалися іноземні мови.
Міфи про вивчення мов у дорослому віці розвіюємо разом з експертом у сфері ефективного оволодіння іноземними мовами, викладачем з 20-річним досвідом, засновницею мовного центру «Giraffe Club» – офіційного сертифікованого центру з підготовки до екзаменів Кембрідж Ольгою Мануйловою.

Наскільки легко дорослій і зайнятій людині вивчити англійську чи німецьку мову?

Все залежить від мотивації і цілей, які перед собою ставить людина. Якщо мотивація вимагає вивчити мову в короткі терміни, то і навчання проводитиметься швидше. У таких випадках людина обирає експрес-курс та індивідуальне навчання. Якщо обмежень у часі немає, ми пропонуємо ефективний курс у наших групах із заняттями по кілька разів на тиждень. Такий підхід, як правило, більше подобається нашим дорослим студентам.

Скільки часу потрібно для того, щоб оволодіти іноземною мовою хоча б на розмовному рівні?

У соціальних мережах сьогодні дуже популярні хедлайни «Англійська за 14 днів», «Вивчи мову, не докладаючи зусиль»… Пропонуються різні методики з яскравими назвами, але реальний досвід показує, що на один курс потрібно близько 5 місяців, це якщо займатися двічі на тиждень. І чотири місяці, якщо – тричі на тиждень. Багато залежить і від індивідуальних особливостей людини. Комусь дається швидко й легко, хтось докладає більше зусиль і часу… Звісно, за 4 місяці людина з рівнем «з нуля» перекладачем не може стати. Оскільки наша школа є офіційним сертифікованим центром підготовки до екзаменів Кембрідж, ми дуже чітко вибудували рівневе навчання. Тобто, якщо людина зовсім не знає мови, ми пропонуємо їй курс Beginner чи Elementary, наприкінці якого людина вже може на слух розрізняти мову, розповісти про себе, своє оточення… Кожен рівень ставить перед людиною нові цілі і завдання. Багато залежить і від базового рівня володіння мовою. З моєї практики, люди в 40 – 45 років із нульовим рівнем знання мови, у спокійному і розміреному ритмі оволодівають нею від восьми місяців до одного року і двох місяців.
Ефективність вивчення мови вища при індиві-
дуальних чи групових заняттях?

Наші програми побудовані так, що навчання у невеликих групах є максимально ефективними. Коли людина чує інших, зважує помилки і прагне вдосконалення своїх знань і навичок – це дає хороші результати.

Попит на вивчення мов сьогодні вищий, ніж 3–5 років тому?

Безумовно вищий. Але, на мою думку, це не просто попит… У людей змінилося мислення, з’явилося більше і глибше бажання розвиватися. Міф про те, що «якщо мені п’ятдесят, то вчитися і робити щось для себе вже пізно», розвіюється дуже швидко. У нас навчається, і досить успішно, дуже багато людей віком за п’ятдесят років.

Якщо людині треба досконало вивчити мову в окремому напрямку, наприклад, для роботи за кордоном у сфері продажів?..

У будь-якому разі, для того, щоб оволодіти спеціальною мовою – англійською для лікарів, німецькою для пілотів чи польською для інженерів, треба досконало вивчити базові рівні. Без Business English новачок не зможе освоїти навчання. Як мінімум, людина повинна мати рівень Pre-Intermidiate. Після цього оволодіти спеціальною мовою можна протягом чотирьох–п’яти місяців.

Часто отримуєте такі запити?

На сьогодні немало запитів, пов’язаних із виїздом за кордон на тимчасову роботу чи постійне проживання. У таких випадках ми або долучаємо їх до наших груп, або ж створюємо міні-групи з двох–трьох осіб.

З якою мотивацією у вивченні мов до вас приходять найчастіше?

Туризм. Це взагалі унікальна мотивація. Практично всі наші студенти – це мотивовані подорожувати туристи. Серед інших мотивацій – навчання і працевлаштування за кордоном. Також приходять із необхідністю отримати сертифікат IELTS/FCE. В Україні працюють іноземні компанії, які ставлять такі умови своїм працівникам, те саме стосується викладачів вузів.

Скільки учнів-студентів на рік проходять у вас сертифікацію?

За 2018 рік сертифікати отримали шістдесят осіб. Для порівняння, в Одесі наші колеги видали сто двадцять п’ять, і це при тому, що Кропивницький за Одесу менший навіть не вдвічі.

Що для вас, як керівника мовної школи, найважливіше в роботі?

Я дуже вимогливо і прискіпливо ставлюся до формування команди. На сьогодні Giraffe Club – це чудовий і професійний склад викладачів. Думаю, що більшою мірою це і завдяки 12-річному досвіду викладання в педуніверситеті. Знаючи рівень своїх студентів, ти розумієш, якими вони будуть у роботі. До того ж я підтримую зв’язок зі своїми колегами з факультету іноземних мов. Наша сила сьогодні в професійності.

[07.03.2019 13:00]
Інші записи від автора:
957