Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Ярослав Гордієнко: «Здорова вода» – вигідна альтернатива доставці чи дороговартісним домашнім фільтрам

222Чиста вода – основа здоров’я. Банальний, але життєво важливий факт. За висновками всесвітньої організації охорони здоров’я, більше 80 % відомих сьогодні хвороб пов’язані з незадовільною якістю питної води. У всьому світі чиста питна вода стає найнеобхіднішим товаром. Актуальну тему забезпечення населення якісною питною водою ми обговорили з Ярославом Гордієнком і Дар’єю Гребенюк – партнерами по бізнесу і життю, які працювали в Кропивницькому під визнаними торговими марками «Авілона» та «Green Card». За майже 6 років діяльності амбітна пара вивчила всі шляхи очистки і поліпшення якості питної води, а віднедавна запустила новий проект міжнародної компанії-виробника сучасних фільтрів для очистки води «Ecоsoft». Проект «здорова вода» сім років тому успішно стартував в інших містах України, однак тільки влітку нинішнього року з’явився на Кіровоградщині. У фокусі першого осіннього номера «Persona» – бізнес-проект, який змінить уявлення кропивничан про якість і доступність питної води.

Кор.: Ярославе, ви почали свій бізнес у доволі юному віці. Чому обрали воду об’єктом своєї
діяльноті?

Ярослав: 6 років тому ця сфера була слаборозвинена. У місті були вже компанії, які займалися
доставкою води, але я про них дізнався пізніше. А тоді просто вирішив надати людям альтернативу у виборі питної води попри те, що не мав ні клієнтів, ні бази. Мав тільки бажання працювати і був готовий набивати гулі. Мене завжди дивував радянський принцип – складаємо гроші під подушку. Я вирішив не жити по шаблонах батьків і шукати щось своє. Із Дашею ми тоді тільки познайомились. Стартували із проектом «Авілона», розклеюючи вечорами листівки з інформацією про наш продукт на під’їздах. Торгова марка «Авілона» дала нам початок, це був наш перший крок уперед, а ТМ «Green Card» закріпила нас на ринку та дала впевненість у розвитку в майбутньому.

333Кор.: Хто був першим клієнтом?

Дар’я: Першим нашим клієнтом був кращий друг, який і роздруковував нам ці оголошення (усміхається). Він досі замовляє в нас воду. 

Кор.: Ви працюєте в парі. Наскільки ефективно і зручно сьогодні розвивати сімейну справу?

Ярослав: У нас два різних напрями роботи. Я займаюся організаційною роботою, налагодженням відносин із партнерами й клієнтами і не люблю працювати з цифрами. А в Даші це добре виходить.

Дар’я: Коли ми йдемо на зустріч, розмову завжди починає  Ярослав, а всією паперовою роботою займаюсь потім я. Хоча з самого початку ми не ділили обов’язки, а все робили разом. Ярослав більш рішучий і спонтанний, легко іде на ризик, а я завжди в цьому його підтримую. І так воно пішло пліч-о-пліч.

Кор.: За весь цей час ви займались доставкою питної води різних торгових марок. Тепер почали працювати з новою компанією. Чому?

Ярослав: Після «Авілони» ми перейшли на торгову марку «Green Card». Це всеукраїнський бренд, і ми могли б і надалі працювати під його іменем. Але ми хочемо вийти за межі Кропивницького. Запускати для цього власний бренд немає сенсу.  Тому ми першими в області стали ліцензіатами міжнародної компанії «Ecosoft», яка вже 27 років працює в Україні. Завдяки цьому ми запустили унікальний для нашого міста проект «Здорова вода».

555Кор.: Чим він особливий?

Ярослав: Вода не розвозитиметься на замовлення. Її можна буде набрати у власні ємкості у будь-який зручний час у спеціальних автоматах – без очікування, без контакту з людьми.  Автомати «Здорова вода» знаходитимуться у кожному мікрорайоні і будуть вигідною альтернативою доставці води чи дороговартісним для звичайної сім’ї якісним домашнім фільтрам. У покупця немає витрат на логістику, ємкості, – ми прибрали 66 % витрат, встановивши автомат. Тому вода в ньому втричі дешевша, ніж, наприклад, у супермаркеті.

Дар’я: У чому плюс? Не треба підлаштовуватись під когось, очікувати доставку чи відпрошуватися з роботи, щоб забрати воду в кур’єра.
Виходиш у зручний для себе час, набираєш воду і ще й бачиш, як вона очищується. Це крок у майбутнє. Колись кавові автомати були дивиною, а тепер за таким же принципом можна буде отримати і якісну воду. Ті, хто спробував цей комфорт у Києві чи Харкові, радіють, що нарешті така послуга з’явиться і в Кропивницькому. Воду в автоматах також можна набирати у маленькі пляшечки. Це важливо для мам і дітей, які можуть набрати води на прогулянку поряд із власним будинком.

Кор.: Скільки таких автоматів уже є в Кропивницькому?

Ярослав: До початку 2020 року ми плануємо встановити в місті 20 автоматів. Поки повноцінно працює сім точок: на Ковалівці у магазині «Візит», в «ЕкоМаркеті» по вулиці Полтавській, в аптеці «Ліки Кіровоградщини» на Набережній, у «Жадівському» по вул. Жадова, у магазинах «Смак» на пр-ті Університетському, 25б та по вул. Комарова, 44, а також у магазині «Делві» по вулиці Юрія Коваленка (колишня Маршала Конєва). Великі райони, можна сказати, вже закриті. Впевнений, доставка води користуватиметься попитом і надалі, але мені здається, що незабаром люди зрозуміють, що простіше вийти і самим набрати воду, аніж сидіти і чекати, поки тобі її привезуть.

Кор.: Чим відрізняються очищена вода компанії «Ecosoft»  від звичайної води з крана? Які етапи очистки вона проходить?

Ярослав: Ми очищуємо воду за допомогою сучасних фільтрів. Наш водоканал теж очищує воду, але все одно в ній ви відчуєте і хлор, й іржу з труб. «Здорова вода» має 9 ступенів очистки: механічне очищення, коригування pH, зниження жорст­кості, видалення хлору, мембранна фільтрація, мінералізація, знезараження ультрафіолетом, видалення органіки, поліпшення смакових якостей. Виходить чиста вода, без піску, іржі, бактерій і вірусів, домішок хлору.

111Кор.: Зрозуміло, є ризик, що навіть в автоматі щось не спрацює, наприклад фільтр. Ви зможете на це швидко відреагувати?

Дар’я: Звісно, ми маємо дистанційну систему контролю за роботою автоматів. Вона є в наших телефонах і показує все, що потрібно дізнатися: час і частоту наливу води,  падіння тиску у водогоні, зв’язок апарату з усіма фільтрами, справність автоматів і подібне. Усе в зрозумілих графіках, що дає нам можливість бачити, в який час частіше набирають воду, у яких мікрорайонах точки найпопулярніші.

Ярослав: Ми одразу побачимо на своєму мобільному сповіщення про помилку в роботі автомата і протягом 2 годин усунемо несправності. Кожен автомат має запасний комплект фільтрів, тому нам не доведеться чекати, поки їх доставлять. Автомати мають запасні резервуари води об’ємом у 80 л, тож навіть якщо у місті закінчиться вода, певний час у нас її ще можна буде набрати.

444Кор.: Ваш бізнес можна назвати соціально-відповідальним, адже ви вже не перший рік є партнером масштабних спортивних заходів і безкоштовно надаєте спортсменам питну воду. Це рідкісна річ для дрібних підприємців!

Ярослав: Так, протягом 5 років ми забезпечуємо водою змагання з легкої атлетики, які щороку відбуваються на стадіоні «Зірка». Для нас це вже традиція, хоча все почалося просто зі звернення про допомогу. Ми також стали партнерами на місцевих півмарафонах, фестивалях екстремального спорту.

Дар’я: Ми просто зрозуміли, що так має бути. Так, спочатку це було затратно для нас. Але зараз ми не сприймаємо таку співпрацю як витратну частину нашого бізнесу. Ми вважаємо, що таким чином виручаємо тих, хто робить важливі соціальні справи й проекти.

Кор.: Це правда, що у перші тижні роботи вашого автомата у ньому можна безкоштовно набирати воду?

Ярослав: Так, перші два тижні ми завжди біля автоматів і презентуємо їх людям. Відкриваємо і показуємо, як вони працюють. Два тижні роздаємо воду безкоштовно в будь-яких обсягах, навіть якщо навпроти працює така сама точка. Це принцип компанії «Ecosoft», і ми відчули його переваги, адже люди не бояться користуватися автоматами.

Кор.: Чи перспективно, на вашу думку, сьогодні розвивати стартапи на воді, зважаючи на конкуренцію у цій сфері?

Ярослав: Це перспективний бізнес. Коли люди не пили воду? Це завжди потрібний продукт! Тут важливо пропонувати дійсно якісний продукт, надійні фільтри. Ми починали з нуля, продавали пляшку за пляшкою, між замовленнями могли лежати вдома і дивитись фільми. Однак за рік можна стати конкурентоздатною фірмою. Автомати «Здорова вода» – це крок уперед і, переконаний, це не останній наш проект.

 

Світлана Дубина

[08.10.2018 09:30]
Інші записи від автора:
841