Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Юлія Сінєнко: Ми конкуруємо лише з якістю

Поява «G.Bar» у Кропивницькому стала сенсацією. Відомий бренд, представлений у 35 країнах світу, прирівнювали до відкриття «McDonald’s». Історію про «G.» у невеликому обласному центрі, переваги франчайзингу та особливості б’юті-сфери Кропивницького розповіла журналу франчайзі «G.Bar» у Кропивницькому Юлія Сінєнко.

Юліє, як ти наважилася на відкриття «G.Bar» у Кропивницькому, адже власники малого і середнього бізнесу говорять, що інвестиційні умови для розвитку відомих брендів у нашому місті, м’яко кажучи, не дуже сприятливі?

До цього я йшла кілька років. Спочатку хотіла відкрити «G.Bar» в Одесі, де на той момент проживала. Але там вже було таких два й відкривати ще один мав право лише власник франшизи вже існуючих.

Дуже етична й екологічна позиція до франчайзі…

Так… Потім ми переїхали до Кропивницького, і я знову відправила заявку. Мені сказали, що місто не дуже велике, і треба почекати, доки запакують франшизу для невеликих міст. Але я так дістала всіх своїми «коли, коли?», що мені погодили наявну франшизу. Велику роль зіграло саме приміщення, воно було ідеальним для Джи. Звісно, перед цим я аналізувала ринок, платоспроможність населення, геолокацію… 

 Чому саме б’юті-бізнес? Ти раніше пов’язувала своє життя з цією сферою?

Б’юті-сфера ніколи не була мені близька. В даному випадку це вкладення коштів у бренд, який мені дуже сподобався. За весь час спілкування Джи. став саме моєю величезною мрією. Велику роль також зіграла співзвучність філософії мислення Лєри й Сабіни, які стоять за ним, з моїм баченням світу.

 Вони також не з б’юті-сфери…

Так. На одній із зустрічей з франчайзі я дізналася, що в жодному «G.Bar» немає власниці, яка колись би була пов’язана з б’юті-сферою, хоча з самого початку франшиза була розрахована саме на  власників діючих салонів краси, які прагнуть розвитку. До відкриття «G.Bar» я займалася кулінарією – працювала кухарем у французькому ресторані в Одесі, і навіть зайняла третє місце у всеукраїнському кулінарному конкурсі. Це був цікавий досвід, моїм вчителем був Михайло Сосновський – фіналіст шоу «МастерШеф».

 Правда, що умови відбору франчайзі «G.» доволі серйозні?

Так, мені відмовляли кілька разів. Але наполегливість зробила своє.

 Франшиза у твоєму випадку – це свідомий вибір. Наскільки вигідний такий формат?

Все залежить від самої франшизи. Для мене це вигідно, за нашим Кропивницьким «G.» стоїть величезний колектив у Києві, який фактично цілодобово на зв’язку. У нас є чати власників «G.» з усіх країн світу й підтримка у вирішенні будь-яких питань.

 Скільки часу ти готувалася до відкриття «G.Bar»?  

Півтора року… Мене запросили на з’їзд франчайзі просто познайомитися. Я була у великому захваті й приїхала тоді додому заряджена цим успіхом, новим мисленням і зовсім іншим поглядом на життя та бізнес.

 Був страх перед роботою у новій сфері?

Страху не було. Але, коли я отримала перший список закупок косметики, а я в цьому взагалі не розумілася, стало не по собі… Добре, що за пів року до відкриття я вже знайшла керуючу, тому ці питання вирішувала вона, а я займалася глобальними, зокрема і ремонтом.

У Кропивницькому більше ніж пів сотні салонів краси, і ще більше окремих майстрів, які працюють на себе, часто без юридичного статусу. «G.Bar» не відчуває конкуренції?

Ми конкуруємо лише з якістю (усміхається – Ред.). Наш клієнт завжди захищений у всіх значеннях цього слова, так само, як і колектив, який має всі офіційні та соціальні гарантії. Я зіштовхнулася лише з проблемою підбору кадрів, коли шукала команду. Всім хочеться працювати на себе, мати вільний режим. У «G.» графік роботи з 9 до 21, і при цьому адміністратори вибудовують його дуже лояльно – всі взаємозамінні. Але якщо навіть немає клієнта, то майстер все одно повинен бути в «G.» до закриття, бо до нас можна зайти будь-коли і ми повинні допомогти. А якщо майстра немає, то що ми тоді за «G.Bar»?! Своїх майстрів ми забезпечуємо всіма матеріалами, косметичними засобами та засобами догляду, формою, обладнанням…

Як загалом розвивається б’юті-бізнес у Кропивницькому?

Особисто мені не вистачає майстрів. Незважаючи на те, що в нашому місті багато приватних курсів, які готують візажистів та майстрів манікюру, на якісні кадри великий дефіцит. Комусь складно змінити місце роботи, багато хто боїться відповідальності або ж просто не хоче вчитися. Майстри, які беруться працювати самостійно, часто переоцінюють свої можливості, бо не прораховують скільки мають вкладати, щоб клієнт отримав справді якісну послугу, – починають економити, а в результаті страждає споживач.

Наскільки мені відомо, в «G.Bar» прописані стандарти сервісу й комунікації з клієнтами?

Так, ціла книга стандартів, але багатьом дівчатам непросто змінити звичний формат мислення і чітко їх дотримуватися. Ми над цим серйозно працюємо, бо клієнтка із Запоріжжя чи Києва, заходячи в «G.Bar» у Кропивницькому, не повинна відчути ніякої різниці в сервісі.

Важко працювати з суто жіночим колективом?

Непросто. Працюємо над розумінням того, що клієнт приходить не особисто до майстра, а в «G.Bar». Намагаюся створювати єдину хвилю мислення, влаштовую збори, корпоративи для ближчого знайомства… Не завжди очікування виправдовуються, та все ще попереду.

 За якими показниками, крім фінансових, ти оцінюєш успішність бізнесу? 

Щасливі клієнти та великий відсоток позитивних відгуків. Для мене дуже важливо розуміти, чи задоволений клієнт. Негативні відгуки також люблю, якщо вони конструктивні – так ми стаємо кращими. Бувають і упереджені, поганий настрій клієнта, а бувають і абсолютно об’єктивні – людський фактор теж ніхто не відміняв.

 Що є головним магнітом «G.Bar»?

Я скажу, що стало магнітом в «G.» особисто для мене, коли я ще жила в Одесі. Пропозиція випити чашку кави або чаю, патчі зранку, смс з формою для відгуків. Хоч поряд з моїм будинком і був салон краси, де на послуги на 100-200 гривень дешевше, – я все одно приходила в  «G.Bar». Мене підкорило щире бажання всього персоналу надати якісну і комфортну послугу. А проте ніколи не перегравали. Щирий і влучний комплімент, порада щодо кольору чи форми – все професійно, швидко і приємно для клієнта.

Буває, що «G.Bar» плутають з кав’ярнею…

Якось до нас зайшов дідусь і просив 50 грамів налити, бо «це ж бар»… І коли нам привозили меблі, то теж запитували: «О, це буде жіночий бар?». Бо назва і рожеві меблі викликали саме таку асоціацію. 

А чому, власне, «G.Bar»? Чому така назва?

«G.» з крапкою наш символ і наш логотип. Це як: Girls, Gorgeous, Glow, Global. Взагалі будь-яке відповідне слово на літеру «G».

Які найбільш популярні послуги «G.Bar»?

Стрижка, манікюр, догляд за бровами. Я б хотіла ще сказати – мейк, але це буде нечесно, тому що макіяж в житті кожної дівчини, як правило, стається з якогось важливого приводу. Тому в «G». конкурентні і доступні ціни для кожної дівчинки на усі види макіяжу. 

Що в «G.Bar» роблять чоловіки?

Стрижка, чоловічий манікюр і педикюр. Одного разу хлопець навіть на патчі під очі заїжджав…

«G.Bar» відкрив у місті доступ до широкої лінійки якісних засобів догляду. Які бренди у вас представлені? 

Якщо це догляд за волоссям, то Keune, Moroccanoil, Nashi Argan, також Lebel – це бренд, що робить «Щастя для волосся». Ми часто оновлюємо полиці «G.Bar» новими брендами, вводимо косметику для догляду за обличчям.

Ви відкрилися пів року тому. Чи готовий новонароджений «G.Bar» до роботи в умовах карантинних обмежень?

Ми і зараз працюємо, як в карантин, у нас ніколи немає черг, клієнти приходять за попереднім записом. Чистота – це наша філософія. Індивідуальна упаковка, лампи, розчини – все сертифіковане. Автоклав для стерилізації вартістю в автомобіль є тільки в «G.Bar». Більшість салонів використовують сухожари. Гігієна й стерилізація – це ціла наука, правила якої для нас є безкомпромісними. І в цьому напрямку ми постійно вдосконалюємося, тільки нещодавно повернулася з майстер-класу на цю тему.

 Чи є у вашій спільній історії з «G.» ситуації, про які ви згадуватимете ще довго?

Ми відкрилися 22 березня, але ремонт і монтування меблів ще тривали. Я була страшенно втомлена, перебувала в «G.» до 3-4 години ранку, потім брала таксі,  їхала в нічний «АТБ», купувала продукти, готувала вдома для своїх хлопців, лягала спати і ставила будильник на 6-7 ранку, тому що знову треба їхати… В такому режимі працювала тривалий час. Дякую чоловіку, який замінив у цей час дітям маму, а батькам і брату за цілодобову підтримку. І от ми вже відкрилися, в суботу вранці прокидаюся о пів на дев’яту від дзвінка адміністратора: «Юля, нас затопило, тут по кісточки води». А у нас клієнт на 9-ту ранку вже мав прийти… Добре, що моя керуюча випадково опинилася поряд та прибігла з рушниками. Я також схопила всі рушники, які були вдома, і помчала в «G.» Далі було екстремальне вичерпування води всією командою, сантехнік, ремонт труби, яка не витримала напору води, адже будинок новий, з власними насосами, які мають доставляти воду до 10-го поверху. Очевидно, там щось не розрахували, і у нас, на першому поверсі, прорвало трубу, вода лилася фонтаном. Але… О дев’ятій п’ятнадцять у нас вже був сухий зал, і ми прийняли перших клієнтів. Та пригоди на цьому не закінчилися. Як тільки увімкнувся фен, вибило електроенергію, тому що вода потрапила в проводку… Було нелегко, але ми це пройшли і ще довго будемо згадувати.

Клієнт «G.Bar» завжди правий?

Об’єктивно – не завжди. Ми дуже цінуємо й поважаємо кожного, хто приходить до нас за послугою. Але люди і смаки бувають різні, ситуації бувають різні…

Була думка зайнятися чимось іншим?

Ні. За два роки моє життя цілковито змінилося, точніше, погляди на життя. Я стала впевненішою, терпеливішою, отримала багато знайомств, відповідальності й абсолютно нових відчуттів… Зараз я займаюся тим, що безмежно мені подобається.

Які бізнес-якості важливі для управління бізнесом хочеш ще здобути?

Мабуть, якогось внутрішнього стержня, бо я навіть не можу насварити по-людськи (Усміхається – Ред.).

Який найнеочікуваніший відгук отримував «G.Bar»?

Він виявився не за послуги «G.Bar». До нас забіг хлопчик, років семи, і попросився пересидіти зливу. Дівчата пригостили його чаєм, цукерками. Здавалося б, звичайна собі ситуація. Але наступного дня до нас прийшла мама цього хлопчика з коробкою цукерок і так дякувала, наче ми зробили щось неймовірне. Ми любимо те, що робимо, і тому отримуємо багато приємних відгуків. 


Текст: Неля Желамська

[26.10.2021 16:03]
Інші записи від автора:
130