Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Ірен Невмержицька: Досягнення школи – це досягнення дітей

Прагнення України розвиватися за європейськими стандартами вимагає від кожного з нас вивчати і впроваджувати новітні технології, розвивати нові і стійкі навички, вкладати ресурси у самовдосконалення та навчання.
Найкращими інвестиціями у майбутнє власних дітей більшість українських сімей вважає вкладення в їхні освіту й розвиток. Поряд з навчанням у традиційних державних школах, багато батьків обирають для своїх дітей приватні бізнес-школи, в яких методики розраховані на ефективне формування комунікативних та підприємницьких навичок, уміння швидко адаптуватися до непередбачуваних життєвих обставин, аналітично та креативно мислити.
Про особливості сучасних методик викладання, їх результативність та вплив на розвиток дітей розповіла журналу власниця Школи бізнесу «GRAFFIT» (нещодавно перейменовану у «SMART Z») у Кропивницькому, керівник роздрібної мережі «Plus market» південного регіону України, бізнес-тренер і коуч Ірен Невмержицька.

Ірен, Україна активно впроваджує низку реформ, в тому числі й освітню. Як ви, як керівник нетрадиційної школи, оцінюєте ефективність цього процесу?

Незважаючи на всі перспективи реформування освіти, у самій системі залишається багато всього пострадянського, зокрема, в методах викладання і в мисленні більшості вчителів. Поки що я не бачу суттєвих змін. Процес безумовно йде і він позитивний, але так швидко зміни не впроваджуються, простіше побудувати щось нове, ніж реформувати старе. Але найважливіше те, що початок є і ми рухаємося вперед. Сьогодні я активно співпрацюю з багатьма школами міста і бачу, що є педагоги, і навіть цілі колективи, які впроваджують нові методики, додають традиційній програмі потрібної сучасним дітям цікавості. «Нова українська школа» впроваджує хороші методики, деякі з них я в іншій трансформації використовую у бізнес-школі. Але є й свої мінуси нових програм – надмірна свобода дій – «не хочеш – не треба». Я вважаю, що певна обов’язковість повинна бути, і саме навчання має бути таким, щоб дитині завжди хотілося.

Які методи сучасним дітям подобаються найбільше?

Дуже ефективно спрацьовує конструктор «LEGO», з якого можна не просто збирати різні фігурки, а й придумувати комунікативні розповіді, вчитися асоціювати кольори з реальними явищами чи предметами, рахувати, орієнтуватися в просторі… Навчання з «LEGO» дуже подобається дітям, завдяки чому вони дуже швидко розвиваються, і готові в старшому віці сприймати й розуміти більш складні поняття. Молодшим, звісно, подобається навчатися граючись. В такій формі засвоюються навіть незрозумілі і складні речі. Середня і старша групи обожнюють метод запитань і відповідей. Від лекцій і дорослий засне, дитина – тим більше. А якщо урок проходить в режимі діалогу, то дві години занять пролітають дуже швидко.

Скільки дітей відвідує ваш Центр розвитку?

Насправді бажаючих вже стільки, що ми вирішили переїхати в нове велике приміщення в ТЦ «Копілка». Наразі ми активно готуємо його до запуску в травні. Майже сто квадратних метрів нового простору дозволять розширити усі можливості бізнес-школи – від матеріально-технічних до збільшення кількості охочих у нас навчатися.

Які головні досягнення школи на сьогодні?

Найперше, що ми встигли, – це закінчити з усіма віковими групами перший модуль навчання. А це три місяці нашої роботи. У кожної групи свій модуль: у старших це «Конструктивна комунікація», у середній – «Фінансова грамотність», у найменших – «Фінансова абетка». Ми навіть запровадили традицію відзначати завершення кожного модуля – чудово проводимо час і в школі, і поза нею, у жодного з учнів не виникає бажання швидше закінчити і сісти за телефон. У нас багато гумору – без нього неможливо в житті, ми багато радіємо і вчимося невербальному спілкуванню, а також правильно реагувати у непередбачуваних обставинах, наприклад, коли дитина губиться в торговельному центрі чи серед міста. Перша реакція на ситуацію у більшості, як не дивно, розплакатися…
А я вчу їх бути підготовленими – знати телефони батьків, домашню адресу, вміти попросити про допомогу… Ми навчаємося практично – йдемо до супермаркету і вчимося просити про допомогу у консультантів чи продавців у виборі товарів. Я вважаю, що найголовніше – це результат, який отримують діти і їхні батьки після занять у «SMART Z». У кожної дитини він свій: хтось поліпшує свої навички спілкування, хтось взагалі тільки вчиться знаходити спільну мову з оточуючими, деякі дітки приходять і сидять у куточку, спостерігаючи за всіма, а вже через кілька занять змінюються й виявляють активність. Досягнення нашої школи – це досягнення дітей.

Якого результату очікують діти по закінченню усіх модулів навчання?

Моє головне завдання – навчити дитину швидко адаптуватися до будь-якої ситуації. Світ дуже швидко змінюється, життя непередбачуване, і саме від того, наскільки швидко ми адаптуємося до всього, залежить успішне майбутнє.

Раніше «GRAFFIT» – відтепер «SMART Z». Чому перейменували?

Методики розвитку Школи бізнесу вийшли далеко за рамки міжнародного франчайзингового Центру розвитку «GRAFFIT», з’явилося багато авторських і нестандартних підходів, курсів викладання. Тому разом із переїздом в більше приміщення, я вирішила втілити масштабніші плани в самій структурі школи, відповідно й назві. «SMART Z» – це сміливі цілі… «SMART Z» прагне навчити ставити і досягати власної мети оптимальним шляхом. Це простір, де є місце не лише для навчання і розвитку дітей, а й вдосконалення певних навичок у дорослих.

Раніше ви говорили, що батьки ваших учнів сучасні і дуже активні люди, які задля ближчого контакту з дітьми самі готові до навчання…

Так, сучасні батьки піклуються про освіту й розвиток своїх дітей. Для них у нашій школі теж проводяться уроки з ефективної комунікації та фінансової грамотності. Це, насамперед, допомагає їм краще розуміти своїх дітей, а деякі використовують ці знання і в своєму бізнесі, в повсякденному житті. Я не проводжу тренінги, я даю майстер-класи виключно на основі власного двадцятирічного досвіду в бізнесі. Найбільш популярною і затребуваною в минулому році стала тема клієнтоорієнтованості. Під час кількагодинного майстер-класу учасники встигали дізнатися, як правильно продавати, хто такий продавець-консультант, як він має поводитися і що говорити…

Які теми цікавлять дорослих зараз?

Дуже популярна тема тайм-менеджменту. Майже всі про нього знають, але рідко застосовують у своєму житті. Актуальною також стала тема емоційного інтелекту – люди цікавляться тим, як контролювати емоції і вміти їх опановувати, як приборкувати гнів і не зриватися через дрібниці… Також я проводжу майстер-класи для жінок, які перебувають у декретній відпустці, для молодих мам… Насправді, дуже часто складні задачі вирішуються через прості алгоритми. Багатьом подобається завдання, коли я пропоную учасникам попросити придбати їм взуття. Як не дивно, але більшість просто ввічливо просить, і досить рідко хто описує конкретні параметри завдання – розмір, колір, ціну, бренд… В житті і особливо у спілкуванні з дітьми ми вважаємо, що зрозумілі для нас речі мають так само просто розуміти й вони. Це ази фінансової грамотності, і в нашій школі ми пропонуємо вивчати фінансову абетку, починаючи з шести років.

Шкіл із нетрадиційними методиками навчання з’являється все більше фактично в кожному українському місті. Як ви ставитеся до конкуренції?

Нещодавно прочитала книгу «Стратегія блакитного океану», де якраз розповідається про конкурентність. Викладені в ній думки мене цілком переконали в тому, що знати і спостерігати за конкурентами потрібно, щоб залишатися в тонусі. Але коли ти робиш свою справу, отримуєш від цього мотивацію й винагороду – і фінансову, і моральну, то конкуренція в даному випадку тільки додає драйву й бажання рухатися швидше, знаходити те, чого ще немає в інших. Треба бути новатором, і тоді ти будеш першим. Конкуренція потрібна і для споживачів, і для тих, хто пропонує товари чи послуги. Для мене важливо, щоб дитина йшла на заняття з великим бажанням, а не тому, що так хочуть її батьки. А де ця школа – поряд чи в іншому кінці міста, не має значення.

Ви особисто викладаєте в школі у різних вікових групах. Навчаєте за однією програмою?

Базова програма одна, але різні методики. З малечею ми розвиваємося у грі. Вивчаємо, наприклад, номінали банкнот на зразках, які майже ідентичні справжнім. З ними ми вивчаємо елементарні, але дуже важливі для успішного життя поняття. Зі старшими ми вже більше розмовляємо, тут ефективний метод коучингу, коли я ставлю правильні запитання, які змушують думати. Навчання побудоване так, щоб коуч встигав приділити увагу кожному, через це у групи набираю не більше восьми осіб. І навіть коли батьки просять прийняти дев’ятого, то ми організовуємо іншу групу в інший день, але не збільшуємо групу.

У вас двоє власних дітей… У соцмережах ви часто публікуєте їхні досягнення у спорті і навчанні. Вони теж відвідують вашу школу?

Так, у мене син і донька, обоє відвідують «SMART Z» і не тільки. Джиу-джитсу, легка атлетика, обов’язково іноземні мови та малювання… Спорт у нас в пріоритеті, так виховується сила духу, вміння ставити цілі і досягати їх, вони вчаться правильно реагувати на поразки й перемоги.

Що мотивує вас рухатися вперед, та ще й одразу в кількох напрямках? Адже Школа бізнесу – це не основна ваша діяльність…

Відкриття Школи бізнесу можна вважати логічним – я двадцять років у торговельному бізнесі, і в якийсь момент відчула, що можу бути корисною іншим. Мій життєвий досвід будувався на злетах і падіннях, перемогах і поразках… Я точно знаю, як не повторити помилок, і маю велике бажання поділитися цими знаннями з іншими. Можна не йти через терни, а знайти того, хто проведе більш безпечним шляхом. Звісно, не все, що вийшло в одного, може вдатися в іншого, але чим більше підводних каменів ми вивчили, тим менше загроз «сісти на мілину». Крім цього, мені цікаво поєднувати абсолютно різні стилі керівництва… В бізнесі я «сухий», «черствий» і строгий керівник, тут інакше не можна. А в школі з дітьми – я їхній партнер з розвитку. Мені подобається удосконалюватися, розвивати гнучкість мислення і власні можливості. Я не боюся зізнатися, що чогось не знаю, тому часто відвідую різні майстер-класи з різних напрямків.

У чому полягає ваша формула успіху?

Для мене дуже важлива людяність. У будь-якій ситуації. Моя формула успіху досить об’ємна… Це читання книг, нові знайомства, спілкування з успішними людьми… Це вміння переключатися з одного виду діяльності на інший. Це почуття гумору – для мене це взагалі своєрідне джерело натхнення. На шляху до успіху дуже важливо змінюватися і розвиватися, а ще мріяти. Шлях до мрії і є тією самою формулою успіху.

[01.05.2019 09:55]
Інші записи від автора:
675