Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Ірина Озерна: Кропивницький має стати містом, де буде комфортно усім

Ірина Озерна – кандидат юридичних наук, очолювала Кіровоградський коледж статистики і Центр для іноземних студентів Донецького національного медичного університету в Кропивницькому. Нині працює начальницею відділу юридично-договірного та документального забезпечення Льотної академії національного авіаційного університету. У 2019 році закінчила Європейську жіночу академію політичного лідерства в Болгарії. Має кандидатка на міського голову Кропивницького від політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» і політичний досвід. Про це та з чого повинна починатися турбота міської влади про місто та його жителів, чому, на її думку, Кропивницькому бракує жінки-управлінця – читайте далі.

Ірино, ви маєте чудову освіту, управлінський досвід, але посада міського голови передбачає не тільки господарську діяльність, а й політичну, побудову ефективної взаємодії з представниками різних політичних партій. Ви до цього готові?

З 2017 року я очолювала Кропивницьку міську організацію політичної партії «Громадянська позиція», тож не була осторонь політичних процесів, які відбуваються в місті і країні. Я здобула цінний політичний досвід, який сьогодні отримав логічне продовження. Переконана, що мого розуміння політичних процесів і вміння комунікувати вистачить для того, аби згуртувати депутатський корпус навколо корисних справ для міста. Я легко знаходжу  спільну мову з тими людьми, з якими у нас спільні цінності і прагнення. Складно буде тим, у кого в міській раді свої корисливі інтереси, тому що в мене нульова толерантність до таких речей. А головне, що в мене немає ні бізнесу, ні інших ниточок, за які мене можна смикати, щоб впливати на мої рішення і домовлятися.

Чому ви вирішили йти на головну посаду в місті саме з партією «ЗА МАЙБУТНЄ»?

Тому що для мене має значення, з якими людьми працювати. Після всього зробленого Олександром Горбуновим для Кропивницького під час його каденції у парламенті, в мене не виникало сумнівів, до якої команди мені приєднатися. Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» на Кіровоградщині під його керівництвом – це ефективна і дієва політична сила. А ще я – за якісні зміни і за майбутнє, в якому комфортно жити. Саме тому я в цій команді!

А чому саме посада міського голови? Адже це дуже велика відповідальність…

За сорок років життя я жодного разу не захотіла назвати словом «дім» будь-яке інше місце. Я бачила багато інших міст, але завжди любила своє. Воно нічим не поступається іншим європейським містам. Просто воно трохи недолюблене. З нашою допомогою, з нашою ефективністю та можливостями децентралізації ми зможемо багато зробити для нього та для його жителів. Для того, щоб кардинально щось змінити в місті, треба цього хотіти. Я хочу! Не можна змінити і зробити щось нове, віддаючи перевагу старим або колишнім стратегіям, які вже не задовольнили, або розчарували. Не можна очікувати нових етапів розвитку, не позбувшись старого, стереотипного, негнучкого мислення. Життя надто коротке, щоб терпіти дискомфорт, неподобство і обирати невідомо кого лише тому, що «він же нічого поганого не зробив». Не можна пробачати неповагу до нашої праці у вигляді нерозумного і нераціонального витрачанні бюджетних коштів. Адже кожного дня, прокидаючись о 5 чи 6-тій ранку, і повертаючись додому, в кращому випадку, після 17-ої години, ми робимо головне – щодня наповнюємо бюджет нашого міста, нашої країни.

Моя мета – навести в місті лад, створити затишок і комфорт, забезпечити його мешканцям гідні умови проживання, адже справжній господар міста наводить в ньому порядок, починаючи з елементарного і найбільш необхідного. А справжній порядок у домі, як правило, наводить жінка, а не чоловік.

Гарна мета – це тільки половина справи. На початковому етапі на керівній посаді важливо задати тон, вибудувати загальні підходи і зрозумілі всім правила гри. З чого почнете ви?

Ганяючись за масштабними об’єктами, нинішня влада не помічає головного, не відчуває проблем, які потребують першочергового вирішення, а кошти платників податків витрачають нелогічно. Новий Центр надання адміністративних послуг за понад 70 мільйонів гривень, тоді коли у нас попередній був практично напівпорожній, коли більшість послуг сьогодні надаються онлайн – це пам’ятник марнотратству. І коли чинний міський голова каже на подібні закиди розповідає, що це була ініціатива уряду, то достатньо відкрити відповідну постанову і прочитати, що до урядової програми включали ті міста, які самі виявили ініціативу і виконали низку умов. Мені прикро, коли при плануванні такого масштабного проєкту не передбачили навіть ливнівок, і вода з даху стікає під ноги перехожим. І така ситуація з ремонтом доріг, коли на перший погляд все гарно і дорого, але не передбачено якихось елементарних для міста 21-ого століття речей – тих же пандусів, щоб люди на візках і мами з дитячими візками не перечіпалися через бордюри.

Реформа децентралізації надає колосальні фінансові можливості усім містам і окремим територіальним громадам України. Треба лише вміло ними розпоряджатися. Кропивницький повинен жити і розвиватися, мати достойні умови для відпочинку і навчання.

Кропивницький має стати містом, де буде комфортно усім!

[03.10.2020 18:47]
Інші записи від автора:
555