Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Кіровоградщина –для інвестицій: куди область пропонує вкладати гроші

Accounts. Golden coins in soil with young plant isolated. Money growth

Чим приваблива Кіровоградська область? За звичкою будь-хто нагадає про родючі чорноземи й аграрну спрямованість регіону. Утім Кіровоградщина може зацікавити інвесторів та зовнішні фонди не тільки вільними земельними ділянками із категорії «brownfield» чи «greenfield»: область має розвинену транспортну інфраструктуру, значну кількість родовищ корисних копалин (графіти, нікель, золото, буре вугілля, залізна руда, горючі сланці), 2 млн га сільськогосподарських угідь, що складає 4,9 % від загальної площі сільгоспугідь в Україні, унікальний туристично-рекреаційний потенціал. Серед проектних пропозицій, що публікують органи місцевого самоврядування для потенційних інвесторів, є чимало ідей, втілення яких у життя дало б нові робочі місця, привабило би туристів чи наповнило бюджети додатковими надходженнями. Список сфер, у які може вкласти свої гроші інвестор, доволі широкий.  Найцікавіші з пропозицій, що може озвучити область майбутнім інвесторам, далі на сторінках журналу.

Туризм і відпочинок

Створення відкритого комплексу на «Козачому острові»

Не надто дороговартісним проектом, за підрахунками відділу фізичної культури та спорту кропивницької міської ради, є проект створення фізкультурно-оздоровчого комплексу відкритого типу у парку культури та відпочинку «Козачий острів».  Проект сприятиме оздоровленню молоді, а також організації цікавого дозвілля містян. Проектом передбачається купівля та встановлення спортивного обладнання для безкоштовних занять фізичною культурою та спортом дітей, молоді та людей з інвалідністю.

Бюджет проекту: 0,3 млн грн

Створення санаторію-профілакторію

Створення санаторію-профілакторію можливе на базі недобудованого п’ятиповерхового приміщення будівлі центральної районної лікарні, що перебуває у державній власності і потребує виведення із переліку об’єктів Фонду Державного майна України. Створення закладу, який надаватиме послуги з оздоровлення населення, можливе завдяки його розташуванню біля Вільшанського родовища радонових вод. Згідно з аналізом Державної геологічної служби, запаси радону у водах свердловин становлять від 150 до 500 еман. Згідно з даними Вільшанської РДА, для введення приміщення в експлуатацію необхідно: провести водопровід, каналізацію, встановити вікна та двері, опалення. Також необхідно підвести водопровід від радонової свердловини, яка розташована на відстані 3000 метрів.

Бюджет проекту:  50 млн грн

Створення готельного комплексу
біля заповідника-музею І. Тобілевича «Хутір Надія»

Розбудови туристично-рекреаційної інфраструктури потребує заповідник-музей І. Тобілевича «Хутір Надія». В обласній програмі збереження і розвитку об’єктів  культурної спадщини «Земля корифеїв», пов’язаних із корифеями українського професійного театру, на 2018–2020 роки передбачено кошти на реконструкцію й оновлення комплексу будівель заповідника, на посилення їх охорони, на благоустрій території. Проте відсутність сучасної туристично-рекреаційної та інженерно-транспортної інфраструктури заважає сповна використовувати історичну спадщину для презентації області та створення її позитивного іміджу. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми у Кіровоградській РДА бачать будівництво готельного комплексу та розвиток зеленого туризму поблизу заповідника.

Бюджет: у межах фінансових можливостей інвестора

Створення кемпінгу
на березі Інгулу

В 30 км на північ від м. Кропивницького на території між селами Оситняжка та Петрове  розташоване чудове місце для зеленого туризму – витоки ріки Інгул. Це місце ідеальне для створення кемпінгу  завдяки природі та ландшафтному амфітеатру, розташованому у низині, переконані у Кіровоградській РДА. Територія є заповідною зоною місцевого значення. Вона приваблива ще й своїм місцем розташування в дорожній інфраструктурі: під’їзд можливий по шосе Н14 до повороту на  с. Оситняжка Кіровоградського району – с. Оситняжка  – щебенева дорога до с. Петрове в напрямку с. Родниківка. Відстань до магазину –
6 км, до ФАПу – 6 км, до траси Н14 – 12 км.

Бюджет: у межах фінансових можливостей інвестора

Будівництво сонячної електростанції

Згідно з даними департаменту економічного розвитку і торгівлі Кіровоградської ОДА, в області збудовано більше 20 сонячних електростанцій. Одні з найпотужніших збудовані у Бобринці, Новоукраїнці, с. Катеринівка Кіровоградського району. На сайті департаменту інфраструктури та промисловості можна побачити список із 53 земельних ділянок у межах населених пунктів та 40 ділянок за їх межами, доступних для будівництва об’єктів відновлювальної енергетики. У списку – ділянки із категорії земель запасу, державної та комунальної власності. Будівництво сонячної електростанції на земельній ділянці площею 20 га пропонує Новоархангельська селищна рада. На території земельної ділянки є фундаменти й зруйновані стіни тваринницького комплексу. Наявні електро- та газопостачання, система водопостачання та водовідведення потребує відновлення.

Бюджет проекту: 50 млн грн

Будівництво заводу
з виробництва біоетанолу

Впроваджувати «зелені ідеї» у сфері акцизу пропонують у Світловодську шляхом розвитку промислового сектору. Головним завданням проекту, координатором якого є Агентство розвитку територій, є  забезпечення роботи промислової платформи з виробництва біоетанолу, що можна отримати шляхом переробки рослинної сировини. Інвестиційна пропозиція передбачає будівництво заводу з виробництва біоетанолу та біогазового комплексу з розвиненою інфраструктурою. Реалізація проекту можлива у 2018–2020 рр.

Бюджет проекту:  590,2  млн  грн

Створення дорожньої служби на базі
КП «Благоустрій Онуфріївки»

Основною задачею проекту є створення дорожньої служби на базі комунального підприємства «Благоустрій  Онуфріївки» з інноваційною матеріально-технічною базою, створення додаткових робочих місць, зменшення вартості ремонту 1 м² дорожнього покриття майже на 40% та забезпечення якісного поточного ремонту автошляхів району.  Основними грошовими вкладеннями, на які будуть спрямовані інвестиційні кошти, стане купівля для підприємства рециклера асфальтобетону, самохідного віброкотка, асфальторіза, віброплити для трамбування асфальтобетону та тротуарної плитки, обладнання для виготовлення тротуарної плитки. Інноваційність проекту, вважають в Онуфріївській РДА, полягає у відсутності аналогів такої матеріально-технічної бази для ямкового ремонту дорожнього покриття в Онуфріївському районі та Кіровоградській області в цілому.

Бюджет проекту: 1 млн грн

Видобуток лабрадоритів та переробка його
на блоки та облицювальні вироби

Розробляти Лікарівське родовище лабрадоритів та виготовляти облицювальні вироби пропонують на території Новомиргородського району. Родовище розташоване за 8 км від
м. Новомиргород. Площа залягання корисних копалин складає 46 000 м². За проектом, інформацію про який можна знайти на Центральноукраїнському інвестиційному порталі, очікувані обсяги від реалізації продукції складуть у середньому
30 млн грн на рік. При виконанні річної проектної потужності чистий прибуток складе 9,9 млн грн, а термін окупності –
2,2 року. Перед стартом реалізації проекту необхідно побудувати систему водопостачання/водовідведення та здійснити підключення до системи електропостачання. В орієнтовному бюджеті проектної пропозиції враховано купівлю екскаватора, бульдозера, пневматичної установки стрічкового буріння, бурової установки для горизонтального різання, перфораторів, гідроустановки для відриву блоків і т. п. Територія земельної ділянки, запропонованої до інвестування, перебуває у приватній власності. Наявний спецдозвіл на користування надрами Лікарівського родовища до 2029 року.

Бюджет: 15 млн євро

Агропромисловий комплекс

Будівництво козиної ферми і заводу з виробництва кисломолочної продукції

Будівництво сучасної козиної ферми і заводу з виробництва козиного молока та кисломолочної продукції можливе за 13 км від Кропивницького. Площа земельної ділянки, де наразі розташований сад, який перед спорудженням ферми необхідно буде викорчувати, становить 3500 м². Поряд знаходиться  пасовище – 400 000 м². Згідно з резюме проекту, що можна знайти на Центральноукраїнському інвестиційному порталі, землі сільськогосподарського призначення наразі перебувають у приватній власності й не використовуються. Сама земельна ділянка розташована уздовж шосе. Наразі на земельній ділянці є свердловина для поливу. Господарські комплекси для утримання молочного стада, приміщення для складування сіна і кормів, доїльні апарати, устаткування для фільтрації, охолодження і пастеризації молока стануть предметом фінансування у рамках інвестиційного проекту.

Бюджет проекту: 1,4 млн дол. США

Сфера обслуговування

Будівництво магазину,
офісу та автомийки

Земельну ділянку площею 250 м² у центральній частині Кропивницького пропонує до використання з
комерційною метою Агентство розвитку територій. На ділянці можливе  розміщення закладів з надання послуг різних напрямів. Інвестору запропонують оформлену земельну ділянку, робочий проект будівництва магазину, офісу та автомийки, дозвільні документи на виконання будівельних робіт. На запропонованій території виконані будівельні роботи з приєднання до інженерних мереж. Термін реалізації інвестиційного проекту – 5–6 місяців.

Бюджет проекту: 3,5 млн  грн.

Реконструкція міського комунального ринку

Реконструювати діючий комунальний ринок по вул. Базарній, 130Т, пропонує Бобринецька міська рада. Діючий в місті ринок за своїми розмірами вже давно не задовольняє потреб підприємців району, які бажають здійснювати торгівлю, та не відповідає сучасним умовам для здійснення підприємницької діяльності. Відтак проектом пропонується вкласти кошти в оновлення торгівельної бази ринку. Ринок передаватиметься інвестору у власність на правах оренди за найменшою затвердженою ставкою 3 %. Можливе співфінансування з комунальним підприємством міської ради «Комунальник». Норма прибутковості – 2, 7 млн грн/рік.

Бюджет проекту:  4, 9 млн грн

 

 

[15.07.2018 09:54]
Інші записи від автора:
144