Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Людмила Салоїд: про пошту, реалії та гендер

Кожне інтерв’ю має свій початок. Бажання поговорити з Людмилою Салоїд у мене виникло із суто споживацького інтересу. Знаючи, що вона багато років пропрацювала у системі «Укрпошти», більше того, займала там досить високі посади, я вирішив поцікавитися в неї, чому ця служба нас, споживачів, м‘яко кажучи, не влаштовує. Цивілізований світ уже давно «на ти» з електронікою, впроваджує все нові й нові технології, доводить службу сервісу до найвищих стандартів, а у нас ще й досі жіночки з поштовими сумками через плече добираються путівцями до адресатів, десь по дорозі пропадають відправлення, а часом затримуються настільки, що стають вже нікому не потрібними, для сплати комунальних платежів нерідко вишиковуються величезні черги і таке інше. Хотілося на все це почути відповідь фахівця, не обмеженого службовим становищем. Та виявилося, що Людмила Миколаївна взагалі цікава співрозмовниця, тож лише проблемами «Укрпошти» наша бесіда не обмежилася.  

22790909_1954631441470334_1852738026_oЧому послуги «Укрпошти» постійно дорожчають, а якість їх залишається низькою?
– Вам часто доводиться користуватися ними?

Ну, десь один-два рази на рік. Та ще часом заплатити за компослуги.
– А коли б ви бували там частіше, то помітили б багато цікавих речей. Наприклад, сьогодні відправлення поділяються на прості, експрес, пріоритетні, прискорені. Але ж відправляються вони в одних і тих же мішках, одним і тим же транспортом.  Це як у тому анекдоті про одеський коньяк: «три зірочки», «чотири зірочки», «п’ять зірочок» – всі розливаються з однієї бочки. Але кожне відправлення коштує окремо. Потрібно не придумувати «категорії», а вдосконалювати технології їх сортування. Не кажу вже про інші речі. От ви мене запитували про мою особисту відповідальність. Знаєте, коли я у 2014 році повернулася в обласну дирекцію «Укрпошти», то десь за рік скоротила суму збитків на три мільйони гривень. Та коли запропонувала певні нововведення,  мені в Києві сказали: «Ми тобі не дозволимо створювати державу в державі». Децентралізацією в цій системі і не пахне. А тим часом їй уже на п’яти наступають «Нова пошта», Гюнсел, Інтайм, Нічний Експрес… «Як би чогось не трапилося», – як говорив відомий літературний персонаж.

Детальніше читайте в  інтерв’ю Василя Степаніва у десятому номері журналу «PERSONA» (жовтень, 2017).  Видання можна знайти у вільному продажу в книжковому супермаркеті «Букі», в найбільших магазинах «Ятрань», в «Crema caffe» в ТРЦ DEPO’t та інших точках продажу преси.

[24.10.2017 13:25]
Інші записи від автора:
385