Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Не хлібом єдиним: у Кропивницькому відбувся Другий молитовний сніданок

1 жовтня у фойє Кіровоградської обласної філармонії  пройшов Другий кропивницький молитовний сніданок, участь у якому взяли керівництво області, народні депутати, голови ОТГ, керівництво правоохоронних органів, військовослужбовці, представники медицини, освіти, бізнесу, діячі культури та релігійних конфесій.

Молитвою «Отче наш» відкривав захід єпископ Кропивницький і Голованівський Марк (Православна церква України): «Другий молитовний сніданок – це меседж усім нам про швидкоплинність життя, нагадування про те, що ми маємо потужну зброю, щоб змінювати цей світ на краще. А це наша молитва і спілкування з Богом, наші слова і вчинки. Суть заходу будувалася на трьох важливих основах нашого буття – з акцентом на сім’ю, як основу будь-яких якісних змін і звершень, на єдності, як безумовній потребі, на справедливий мир, як необхідний дар для нашого народу».

Учасники та гості сніданку молилися за добробут, здоров’я та об’єднання українців. 

«Усіх нас об’єднують віра, мова, традиції та історія, і ми маємо це цінувати. Ми маємо разом молитися за щасливу долю нашого народу під мирним небом, докладати усіх зусиль на всіх рівнях влади для добробуту і процвітання нашої країни. Але є щось вище, є Бог, який може дати нам мудрість і щасливу долю, чого ми й просили сьогодні в молитвах», – зазначила голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна. 

Оргкомітет II Молитовного сніданку у Кропивницькому налічує понад десяток представників різних релігійних конфесій. 

Представник єврейської общини, равін кропивницький Дан Закута охарактеризував захід так: «Це той випадок, коли люди об’єднуються для того, щоб отримати заряд морального тонусу та підвищити його рівень.  Світова практика і будь-яка релігія говорять про те, що це дуже важливо і потрібно». 

Необхідність проведення молитовних сніданків на місцевому рівні обґрунтував ініціатор молитовних сніданків у Кропивницькому Олександр Горбунов:

“Я побував на молитовних сніданках в різних країнах світу, двічі був у Сполучених штатах і майже на всіх національних молитовних сніданках в Україні. Вже після Першого заходу у Кропивницькому, стало зрозуміло, що ця практика потрібна людям. Різні за поглядами, можливостями, статусом і віросповіданням люди, об’єднуються заради спільної молитви. Багато керівників територій нашої області підходили з бажанням впровадити досвід організації молитовних сніданків у своїх громадах і районах. “Не хлібом єдиним”, участь у таких духовних заходах – це інший рівень мислення і світосприйняття, це можливість об’єднуватися в ключових питаннях розвитку нашої держави”.

Олександр Коріний, Новоукраїнський міський голова, наголосив на важливості єднання: «Моя молитва за нашу мудрість. Колись моя бабуся давала мені настанову, брала простий віник й казала: «Спробуй надломити одну гілку цього віника. Легко? А спробуй переламати увесь віник… Це неможливо».Тому я думаю, що тільки в єднанні наша сила, в тому числі в єднанні під час молитви».

Атмосферу свята також створювали виступи місцевих ансамблів. Захід завершився урочистою піснею «Молитва за Україну».

Враженнями поділилась і співзасновниця мережі дитячих центрів «CRAZYLAND» та ресторану «CHACHA», письменниця Ірина Оцабрик: 

«Була дуже особлива енергетика, коли разом зібралися зовсім різні люди – різних релігій, посад, професій… Коли звучали молитви я не раз просльозилася, тому що відчувалася неабияка духовна єдність. Розумієш, що важливі любов, прощення, взаєморозуміння – ці цінності важливіші всього, що ми маємо. Такі моменти єднання – це надія на те, що не все в цьому світі втрачено».

II Кропивницький  Молитовний сніданок відбувався з урахуванням карантинних обмежень: наявні засоби індивідуального захисту, кількість гостей регламентувалася іменними запрошеннями.

[05.10.2021 16:52]
Інші записи від автора:
130