Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Олександр Горбунов: Світову та всеукраїнську практику молитовних сніданків варто впроваджувати в усіх регіонах


Кропивницький – ще одне українське місто, де відбудеться молитовний сніданок за мир і єдність


Молитовні сніданки є давньою традицією багатьох демократичних країн світу та потужним інструментом духовного об’єднання і порозуміння політиків, урядовців, релігійних громад. Більше 60 років такі молитовні сніданки відбуваються в Конгресі США, а також в Європарламенті, у Німеччині, Норвегії та інших країнах.
Україна сім років поспіль підтримує таку практику. Участь у заході беруть перші особи держави, народні депутати України, члени Уряду, депутати парламентів країн Євросоюзу і США, представники дипломатичних місій, релігійних і громадських організацій.
Подібні традиції починають поширюватися і на різні регіони України. 15 березня, за ініціативи народного депутата Олександра Горбунова, вперше молитовний сніданок відбудеться у Кропивницькому.
Більше про світову практику й ініціативу на регіональному рівні далі у бліц-інтерв’ю з нардепом.

Олександре Володимировичу, чим важливе проведення молитовних сніданків в Україні?

Це подія, яка дійсно масштабно об’єднує світ, окремі держави. Значення проведення молитовних сніданків важко не-дооцінити. Молитва змушує замислитися над тим, що ми робимо сьогодні, як живемо і як хочемо будувати майбутнє. Мене не перший рік запрошують на молитовні сніданки у Вашингтон, їх традиційно вже 67 раз організовують президенти США. Приємно, що й Україна має схожі традиції. Такі заходи завжди пронизані особливою атмосферою. Люди абсолютно різних віросповідань, різних життєвих і політичних поглядів об’єднуються в одній молитві примирення.

У регіонах готові до заходів такого рівня і такого змісту?

Розповім на прикладі Кропивницького. Думка про те, щоб провести подібний захід в обласному центрі, виникла одразу після перейменування міста. Проте тоді ситуація через ідеологічні розбіжності в питанні вибору назви міста, була дуже напруженою, а суспільство надто «електризоване». На сьогодні настрої змінилися, люди розуміють, що в умовах війни в Україні треба бути єдиними.
І це стає можливим, коли всі збираються в одному залі, єднаються в одній молитві. Я переконаний, що світову та всеукраїнську практику молитовних сніданків треба впроваджувати в усіх регіонах України.

Яку кількість учасників передбачає захід і кого плануєте запросити?

Молитовний сніданок проходитиме у фойє обласної філармонії Кропивницького – зала дозволяє вмістити близько 150 осіб. А запрошено буде представників нашої обласної і міської інтелігенції, перших осіб міста й області, активних і почесних діячів. Звісно, будуть представники різних конфесій. Дуже хочеться, щоб у місті було більше конструктивних діалогів, співпраці, єдності навколо духовних речей, щоб молитовний сніданок став своєрідним захистом від конфліктів на державному і регіональному рівнях.

[01.03.2019 13:01]
Інші записи від автора:
427