Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Олена Омельяненко: У кожного з нас достатньо власних ресурсів, щоб вийти з будь-якої ситуації

Тілесно орієнтована терапія – один із найсучасніших і найефективніших напрямів у психологічній практиці. Головна її суть полягає у доповненні психологічного консультування роботою з тілом людини. В Україні психологів-практиків, котрі працюють з тілесними техніками, одиниці. Проте журналу «PERSONA» вдалося поспілкуватися з успішним тілесно орієнтованим терапевтом, практичним психологом, коучем Оленою Омельяненко. Далі в інтерв’ю – про всі можливості відновлення організму за допомогою коучингу, авторських масажів та внутрішніх ресурсів людини.

Пані Олено, з чого почалася ваша практика тілесно орієнтованої терапії?
Я маю психологічну освіту, але глибше занурюватися у вивчення практик відновлення і збалансування психологічного здоров’я людини почала у 2015 році з консультування військовослужбовців, які приїжджали із зони АТО. Пройшла навчання у Френка Пюселіка – розробника дієвої програми реабілітації військових, яку використовують в армії США. Потім дізналася, що до Запоріжжя приїжджає психолог-реабілітолог Катерина Кольцо, яка працює в цьому ж напрямку в Канаді. Навчання в неї виявилося не таким дорогим, як у Пюселіка, тому я змогла підсилити свої знання безпосередньо в Україні. Тоді я відчула, що можу робити набагато більше, додаючи до психологічного консультування різні масажні техніки – знімати блоки на фізичному рівні, відновлюючи або поліпшуючи психологічний стан людини. В Україні такими практиками майже не займаються, тому в подальшому всі теоретичні знання і практичні навички я здобувала за кордоном.

У кого ви навчалися і якими методиками володієте?
Мої вчителі: Мерилін Аткінсон – президент Міжнародного Еріксоновського Університету, дуже потужний тренер, я навчилися в неї ефективному коучингу… Правильно поставлені запитання вирішують дуже багато, а часто й усі проблеми, з якими прийшла людина. У вже згаданого Пюселіка я навчалася в Росії, а зараз він практикує і в Україні. Дуже ефективна і моя улюблена методика Access Bars (задіюються 32 точки на голові). Застосовувати її я навчилася у Гері Дугласа – її безпосереднього автора. У Джона Апледжера – це амереканський краніосакральний терапевт, я й досі навчаюся цілому напряму мануальної терапії та остеопатії, який допомагає відновити природну структуру внутрішньомозкових оболонок, а також усунути порушення кровообігу мозку і забезпечити безперешкодний рух спинномозкової рідини. Крім цього, я НЛП-практик і сертифікований в’ювер – володію техніками дистанційного бачення.

Це вже щось зі сфери езотерики?..
У жодному разі. Для багатьох, можливо, це досить незрозумілі поняття, але всі мої техніки – це конкретна психофізіологія. З езотерикою мої методики не мають нічого спільного.

Який результат отримує людина після курсу масажу чи барів?
Практикуючи всі ці методики більше п’яти років, я розробила власний підхід практично до кожного стану чи ситуації, з якими до мене звертаються. Відчуваючи людину, визначивши причину її апатичного чи хворобливого стану, я поєдную різні методики. Консультування допомагає людині самій зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки, а масажі – зняти напруження й блоки на фізичному рівні. Все це тісно взаємопов’язано і дуже індивідуально. Але, як правило, бари просто незамінні в будь-якому випадку.

Розкажіть детальніше, як працюють ваші масажі й техніки?
Маю гарний приклад того, як вони діють… У жінки в п’ятдесят років, у якої низка жіночих проблем тягнулася майже десять років, уже через рік спільної терапії відбулися зміни й неймовірне оновлення – зникла кіста і навіть дозріла яйцеклітина. УЗД показало небувале омолодження жіночого організму, а лікар заговорив навіть про повну готовність народжувати… Нам знадобилося менше року, щоб отримати аж такий ефект. Звісно, що сесія (курс) масажів залежить від виду і характеру запиту. Всім відомий факт, що більшість хвороб – від нашого сприйняття світу й себе. Я допомагаю це зрозуміти і на тілесному рівні відчути, як техніка сповивання, чи масаж ребозо заспокоюють думки, розслабляють… Увесь організм перезавантажується, людина відчуває легкість і готовність «слухати» свій внутрішній стан. У випадку з цією жінкою я застосовувала спочатку сповивання – це практика глибокого тілесного і психологічного відновлення. А потім методику бар – техніку масажу тридцяти двох точок на голові, при натисканні на які вивільнюється застояна в мозку й тілі енергія. Це призводить до швидких і значних змін у житті. Людина проходить своєрідне зцілення без жодного напруження, а робота внутрішніх органів поліпшується завдяки тому, що масажування певних точок активізує ті зони, які відповідають за їх роботу. Дію кожної з цих методик я перевірила на собі ще під час навчання у самих авторів цих технік. Вони безумовно результативні й дієві.

З якими питаннями, проблемами чи станами людей ви працюєте?
Практично з будь-якими… Я поділяю свою роботу на кілька напрямів. Є важкі стани, з якими приходять або приводять людей – раптова втрата близької людини, психологічна травма на фоні пережитого насилля, різні залежності (наркотична, харчова, куріння). Працюю з апатичними станами, депресією, вигоранням, хронічною втомою, особистісною кризою, сімейними конфліктами… З тими людьми, які шукають себе в нових проявах чи хочуть змін. І звісно ж, проводжу сесії масажів для тих, хто живе в досить активному ритмі – допомагаю зняти втому, відновити енергію, відпустити все, що турбує… Думки, ситуації, людей. Своїми техніками я допомагаю людині віднайти сили. Щоб вона почувалася здоровою і щасливою. У кожного з нас достатньо власних ресурсів, щоб вийти з будь-якої ситуації, навіть тоді, коли здається, що виходу немає. Важко навіть до кінця уявити, як діють техніки, які я пропоную. Люди телефонують і розповідають про потік нових ідей, появу впевненості і нових партнерів по бізнесу і людей, які готові підтримувати чи поділяти думки… Я, наприклад, після курсу барів почала пекти вдома хліб, а раніше й подумати про це не могла. 5% нашого мозку, які ми задіюємо – це мізер порівняно з тим, що ми можемо мати, коли активізуємо інші його центри.
Досить незвично чути про техніку «сповивання»… Більше асоціацій з дітьми…
Це одна з найулюбленіших методик моїх клієнтів… Приємна техніка глибокого відновлення в стані повного розслаблення. На сповивання ходять жінки після пологів, ми працюємо над збереженням енергії, закриванням її витоків… Цю техніку я пропоную тим, кому треба відчути себе потрібним, зібраним і захищеним. Приходять і чоловіки з проблемою постійного «витоку» грошей. Як не дивно, але сповивання закриває витік енергії, спрямовуючи її на особистісний розвиток, гармонію та відкриття нових ресурсів.

Скільки потрібно часу для того, щоб людина відчула результат від застосування ваших технік?
Якщо людина приходить з конкретним запитом, то ми його можемо вирішити й за один раз. Кілька років тому моя знайома звернулася з чітким бажання покинути курити. Нам знадобилася лише одна консультація і її сила волі. Не курить до цього часу. З досвіду: найдовше, а інколи й безрезультатно, доводиться працювати з харчовими залежностями. Простіше домовитися з наркозалежним, курцем чи ігроманом, а от люди з харчовою залежністю придумають купу відмовок і причин, щоб продовжувати перебувати в зоні власного комфорту.

Тобто, якщо людина не має справжнього бажання щось змінити, нічого не вийде?
Без бажання нічого не може вийти. Це закони всесвіту. Були випадки, коли батько приводив наркозалежного сина й говорив: «Лікуйте його!». Я в таких ситуаціях починаю із запитання: «Чи хочеш ти позбутися залежності?». Якщо людина каже, що не хоче, – я їй нічим не допоможу. Хлопчина теж не хотів, і з такими я не працюю.

Як і де проходять сесії вашої терапії?
Зазвичай, в затишному просторі мого офісу. Але досить часто виїжджаю й на територію до людини. Бувало навіть, що доводилося працювати під час мандрівок. Обожнюю Балі… Це одне з місць природної сили. Повертаюсь туди знов і знов. Нові знайомства, цікаве спілкування… Люди дізнаються про мої вміння і просять зробити хоч кілька масажів, дехто цілі сесії проходить – по 8-10 масажів. Іноді й так відпочиваю – працюючи (усміхається). В Україні всього кілька психологів, які займаються тілесною терапією, а от американці та європейці такими техніками користуються постійно. Якщо людина відновлюється психологічно, то фізично вона теж почуватиметься чудово.

А як відновлюєтеся ви? Відновлювати, рятувати й повертати смак до життя іншим не виснажує?
Я відновлююся, коли перебуваю в природі. Більшість часу я проводжу в місті, але коли відчуваю необхідність, – їду в свій будиночок в селі. Недарма наші бабусі ходили босоніж по землі, ранковій росі… Природа – це найперше і найкраще джерело життєвої енергії. Я неодноразово спілкувалася з монахами в різних країнах, і всі як один говорили про надзвичайну енергію, яка йде від моїх рук. Всі, хто відчув мої масажі на собі, говорять про фактично миттєве полегшення й перезавантаження. А це найбільша радість для мене. Я знайшла себе, свою місію і від цього отримую неабияке задоволення. Раніше я займалася не зовсім жіночою справою – аграрним бізнесом, а зараз я щаслива, що маю можливість подорожувати світом, відчувати підтримку вже дорослих дітей, реалізовуватися повною мірою, допомагаючи іншим.

Пані Олено, який універсальний прийом оперативної гармонізації свого стану порадите нашим читачам?
Частіше балуйте себе (усміхається), і не обов’язково це мають бути якісь недосяжні чи дороговартісні речі. Хтось, можливо, хоче скуштувати десерт, але стримує себе увесь час. Моя клієнтка нещодавно прийшла й каже, що побалувала себе, купивши солоного оселедця… Когось перезавантажують подорожі… Якщо відчуваєте, що ваш стан наближається до критичного – зробіть те, що хочеться дійсно вам, а не комусь. Їдьте на природу, не відмовляйте собі в позитивних емоціях, в маленьких задоволеннях. Відчувайте себе. Не накопичуйте образ, і шукайте свої місця сили, своїх людей.

Текст: Неля Желамська
Фото: Віталій Ніколенко та з власного архіву Олени Омельяненко

[21.05.2019 16:53]
Інші записи від автора:
1 135