Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Олена Попова: Центр сімейної офтальмології – це про професійність і відповідальність за результат

В цьому інтерв’ю ми розвіюємо застарілий міф про те, що якісне обстеження чи складну операцію на очах можна зробити лише в столичних клініках чи наукових інститутах. Центр сімейної офтальмології у Кропивницькому зібрав унікальний склад лікарів – науковців і практиків, фахівців клінічних досліджень і кращих хірургів України з провідних державних і приватних медичних закладів.

Вітреоретинальна, катарактальна та пластична хірургія, ортокератологія, клінічні дослідження… Не до кінця зрозумілі, але реальні для обласного центру Кіровоградщини поняття. З кадровою, технічною та науковою базою Центру сімейної офтальмології конкурують кращі українські інститути. Більше того, Центр, який працює на базі приватної фірми «Ацинус», має діагностичне обладнання, якого немає навіть у київських клініках. Більше про все це розповідає сертифікований фахівець клінічних методів дослідження, лікар-офтальмолог Центру сімейної офтальмології Олена Попова.

Олено Ігорівно, досить не звично чути, що у Кропивницькому можна проконсультуватися чи навіть прооперуватися у кращих в Україні лікарів і хірургів-офтальмологів, і навіть зробити складну пластику. Як сформувалася така команда і що це фактично означає для людей, які мають проблеми чи захворювання зору?

Центр сімейної офтальмології з’явився у Кропивницькому у 2007 році. Розвивати його на базі приватної фірми «Ацинус» почали Повх Вячеслав Леонідович та лікар-офтальмолог Пархоменко Олег Георгійович. Вони ставили перед собою завдання створити не просто кабінет для обстеження та діагностики, а працювали над тим, щоб люди мали змогу отримати в одному місці комплексну і якісну медичну послугу – від обстеження, хірургічного лікування та реабілітації. Впровадили недоступні до цього в регіоні методи лікування – інтравітреальні ін’єкції, лазерну хірургію. З 2015 року основним напрямком роботи Центру стало проведення клінічних досліджень, що дозволило отримати якісну безкоштовну діагностику та лікування препаратом світового рівня. На той час таких центрів було лише три в Україні. Поступово вони зуміли в одному місці зосередити усі передові технології з сучасним обладнанням та лікарями, які своїми дослідженнями й відкриттями справді творять історію. Фактично, це означає, що у Кропивницькому ми надаємо такого ж рівня і якості медичні послуги, які звикли шукати в історично кращих медичних інститутах України. Будь-які складні випадки, хірургія катаракти, глаукоми, лазерна хірургія, розриви й відшарування сітківки, ортокератологія, апаратне лікування, пластика, в тому числі дитяча, блефаропластика – все це зона нашої діяльності. Єдина різниця, і вона приємна, – це вартість, у Кропивницькому такі послуги дешевші в рази через те, що ми знаходимося у відносно невеликому місті, й існує таке поняття, як «ціна регіону». До того ж, оренда приміщень і зарплата лікарів у столиці й звичайному обласному центрі суттєво відрізняються, що й впливає на кінцеву для пацієнта вартість.

Якщо говорити конкретніше, хто ваші лікарі і який спектр послуг надає сьогодні Центр сімейної офтальмології?

На сьогодні в Центрі консультують три доктори наук, три кандидати наук – вони всі є співробітниками кафедр провідних наукових інститутів – Інституту офтальмології та тканинної терапії ім. Філатова, Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Працюємо в напрямках терапевтичної та хірургічної офтальмології, лікуємо дорослих, у нас також постійно ведуть прийом дитячі офтальмологи. Хірургічну допомогу надаємо амбулаторно та стаціонарно. Це зручно для тих, хто потребує нагляду після операції чи тих, хто приїжджає до нас із віддалених міст і сіл чи з інших областей України. У нас працює кандидат медичних наук, лікар вищої категорії і фахівець клінічних методів дослідження Насінник Ілля Олегович. Він бере участь в унікальному проекті з розробки штучної рогівки… Для розуміння, досі використовувалися лише донорські тканини. Хірургією катаракти та глаукоми займається доктор медичних наук, професор Дмитро Геннадійович Жабоєдов. Операції з відшарування сітківки чи ускладнень цукрового діабету, травм проводить доктор медичних наук, науковий співробітник Інституту ім. Філатова Уманець Микола Миколайович.

З урахуванням реформованої системи здоров’я, як потрапити на прийом до лікарів такого рівня?

Наш Центр працює з НСЗУ (Національною службою здоров’я України – Ред.). А це означає, що на консультацію до наших спеціалістів можна записатися безкоштовно – через сімейного лікаря, який випише направлення, або ж через електронну систему. У приватному порядку потрапити на консультацію можна, зателефонувавши до реєстратури «Ацинуса». Око хоч і здається невеликим, але його будова надто складна і за функціонування кожної окремої зони відповідає певний вузькопрофільний лікар. З графіком прийому можна ознайомитися в реєстратурі або на нашому сайті.

Як людині зрозуміти, що їй час йти на консультацію до офтальмолога?

По-перше, якщо ми говоримо про людину, яку не турбують ніякі симптоми, то перевіряти зір потрібно періодично, як і увесь організм. Наше обладнання здатне зафіксувати найменші порушення зору і вчасно вжити усіх профілактичних заходів. По-друге, є категорії людей, які перебувають в зоні ризику – хворі на цукровий діабет, пацієнти з короткозорістю чи після різного характеру травм. Такі випадки вимагають негайної консультації і лікування.


Олена Попова в операційній

Щодо обстеження та лікування… Правда, що обладнання у вашому Центрі такого рівня, якого немає навіть в тому ж таки легендарному інституті Філатова?

Безперечно, приватна клініка не обмежується рамками держбюджету, на відміну від державних. На сьогодні ми маємо високоякісне обладнання від кращих світових виробників – ОСТ Zeiss, ангіографія Heidelberg, пeриметрія Zeiss, кератотопографія Topolazer alcon. Ми робимо УЗД, фото очного дна Cannon. Це перевірена часом і успішним досвідом техніка з відмінним сервісним обслуговуванням. Ми застосовуємо лише сучасні підходи в лікуванні, наші фахівці регулярно відвідують всеукраїнські та закордонні конференції, є діючими членами міжнародних офтальмологічних товариств. Немає такої задачі, яку б не змогла вирішити наша команда. І це головна наша перевага.

Знаю, що у вас найкращі в області умови й можливості для обстеження й лікування дітей. З якого віку ви лікуєте і які випадки у вашій практиці трапляються найчастіше?

Ми одна з небагатьох в Україні клінік, яка береться за лікування, в тому числі хірургічне, дітей будь-якого віку. Ми маємо усе необхідне для якісної допомоги. Для дитини й мами чи того, хто її супроводжує, ми надаємо окрему палату, де вони перебувають встановлений лікарем час. Ми пишаємося, що дитячою офтальмологією у нас займається Шевколенко Марина Володимирівна – доктор медичних наук, дитячий офтальмохірург. Проводимо лікування аномалій рефракції (короткозорість та далекозорість), косоокості, птозів та інших хвороб.

Поки очікувала на нашу зустріч, розговорилися з вашою пацієнткою в коридорі… Для неї виявився важливим той факт, що один і той же лікар робить і попередній огляд, і увесь комплекс обстежень і здійснює саме лікування. Всі лікарі Центру сімейної офтальмології такі універсальні?

Так, кожен лікар нашого Центру володіє практичним досвідом обстежень і лікування – від УЗД, комп’ютерної томографії, периметрії, ангіометрії до хірургічних методів і застосування лазерів. Це дуже цінно для встановлення правильних діагнозів. І це теж наша унікальна перевага в регіоні.

Неодноразово чую, що люди, хворі на цукровий діабет, у зоні ризику мати серйозні проблеми з зором. Що порадите діабетикам, аби вони могли попередити небажані наслідки?

Діабетична ретинопатія та глаукома є основними причинами встановлення інвалідності за зором. Оскільки ураження очей можуть випереджати скарги пацієнта, плановий регулярний огляд є обов’язковим для цих пацієнтів. Якщо людина приходить лікуватися з ускладненням цукрового діабету, ми намагаємось узгодити лікування з ендокринологом пацієнта, що також приймає в центрі. У Центрі є можливість отримати безкоштовне лікування та діагностику, прийнявши участь у клінічних дослідженнях.

Як не пропустити симптоми?

Вони досить виражені – зір погіршується, з’являється помутніння, нечіткість зображень, крововилив в око… За протоколом лікування, люди з цукровим діабетом мають обов’язково проходити обстеження в офтальмолога один раз на шість місяців. Але наша реальність така, що багато хто дізнається про свою хворобу тоді, коли вона вже прогресує, а не тільки з’явилася. Діабет – це, здебільшого, наслідок стресових видів діяльності і напруженої роботи.

Щодо пластичної хірургії… Хто займається цим напрямком, і що власне здійснюєте?

З питань пластичної і відновної хірургії в нашому Центрі консультує, а також оперує доктор медичних наук, професор Оксана Василівна Петренко. В неї величезний практичний досвід, а її унікальність у природніх результатах, коли про пластику знає лише людина і її лікар, а оточуючі бачать лише гармонічну красу.

Розкажіть більше про лінзи, які відновлюють зір вночі без коригування його вдень…

За останні роки офтальмологічний центр розширив свої можливості в ортокератології з використанням нічних жорстких ортокератологічних лінз Парагон. Це лінзи, які покращують гостроту зору за рахунок тимчасової зміни форми рогівки. Лінза жорстка і одягається лише на ніч, а зранку пацієнт її знімає. Протягом цілого дня гарантується висока гострота зору без окулярів і контактних лінз. Під впливом тиску лінзи протягом 6-8 годин вночі на рогівку, її форма змінюється по заданим лікарем параметрам. В нашому Центрі сімейної офтальмології здійснюється підпір та повний супровід пацієнтів, що ними користуються. Це дуже зручний вихід для діток і тих, хто хоче протягом дня гарно бачити без окулярів та денних лінз.

Чи надає медичні послуги Центр у період карантину та локдауну?

Як і всі медичні заклади, наш Центр працює в плановому режимі з наданням допомоги при ургентних (невідкладних – Ред.) випадках. Все, що не може чекати – травма, крововиливи, розриви сітчатки, інші ситуації. В будь-якому разі треба телефонувати і вирішувати в індивідуальному порядку.

Який ключовий принцип роботи Центру сімейної офтальмології?

Крім якісного обстеження, новітнього обладнання і професійних лікарів, однозначно  – це відповідальність за результат. Ми несемо відповідальність за будь-яку роботу, проведену нами. Навіть якщо у пацієнта виникають певні ускладнення, ми їх обов’язково вирішуємо і супроводжуємо увесь процес лікування. Ще один важливий для пацієнта момент – ми взаємодіємо з сімейним чи іншим профільним лікарем пацієнта. Якщо людина приходить оперуватися з ускладненням цукрового діабету, ми шукаємо вихід на її лікаря і узгоджуємо усі дії. Ми співпрацюємо з лікарнями міста й області, аби тільки знайти оптимальні рішення для пацієнта – їхнього чи нашого, неважливо. Повторюсь, Центр сімейної офтальмології – це, перш за все, про професійність і відповідальність за результат.

[29.12.2020 19:05]
Інші записи від автора:
281