Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Освіта і бізнес – як поєднувати те й інше в Кропивницькому в умовах карантину

Унеможливити поширення пандемічного вірусу серед населення – відповідальність, яку повинен взяти на себе кожен громадянин. Але як при цьому вижити економічно – питання не менш актуальне, як для бізнесу, так і найманих працівників, залежних від економічної ситуації на підприємствах. Час явно вимагає від керівників нових підходів і рішень. Тож і не дивно, що більшість бізнесу, кому дозволяє напрямок діяльності, переходить в онлайн.  Як бізнес Кропивницького пристосовується до нових викликів? Кризу на собі вже відчувають більшість приватних шкіл та центрів розвитку. Про те, як не опускати руки і організувати навчальний процес у Кропивницькому під час карантину, як сприймають зміни учні і наскільки батьки готові до сучасних форм навчання, розповіла засновниця мовного центру «Giraffe Club» та білінгвального монтессорі-садка «Giraffe Online School» Ольга Мануйлова.

Яке рішення для діяльності мовної школи під час карантину знайшли ви особисто?

Найважче – це невизначеність… Досі не зрозуміло, яких масштабів досягне криза, викликана пандемією, і наскільки тривалим виявиться період цілковитого карантину. Досить непросто було швидко зорієнтуватися і надати батькам наших учнів вичерпні відповіді щодо організації подальшого навчання. Однозначно, задля безпеки, ми вирішили припинити роботу офлайн. Групи дітей середнього і старшого віку, а також дорослих ми перевели на дистанційне навчання, що було досить непросто і для викладачів і для багатьох батьків, які організовували цей процес для своїх дітей. Але всі побоювання скептиків розвіялися після пробних уроків. Страх перед невідомим з’являється завжди. До цього ми практикували лише індивідуальні уроки зі студентами нашої онлайн-школи. Проте майже тиждень колективних занять на платформі Zoom показав, що такий формат дуже зручний і подобається дітям через новизну і можливість по-новому проявити свої можливості. Насправді, діти легше і охочіше сприймають зміни, ніж дорослі. І в цьому найбільший позитив, бо така зміна методів навчання тільки посилює інтерес і, відповідно, результат навчання. Головне, що наші педагоги, які звикли до занять в класах, повірили і вже перевірили ефективність дистанційного навчання.

Всі учні школи перейшли на онлайн навчання?

Наша школа навчає англійської дітей з 12 місяців. 50% учнів школи – це малюки й дошкільнята, з якими онлайн навчання ніяк не організуєш в силу вікових особливостей, тим більше колективне. Тому наразі вони не задіяні в освітньому процесі. Сьогодні ми працюємо над форматом дистанційного навчання лише для молодших школярів із дітьми, які збираються до школи. Маємо наразі такі запити від багатьох батьків, які хочуть уникнути прогалин у навчанні дітей. Але на сьогодні реальність така, що дозволяє охопити навчанням лише половину наших учнів.

Які збитки чекають на школу, якщо карантин триватиме до 3 квітня?

Якщо школа почне працювати 3 квітня, збитки за березень сягнуть 50% . Якщо карантин триватиме довше – важко і страшно щось прогнозувати. Великий штат викладачів, вихователів і обслуговуючого персоналу, оренда приміщення і комунальні платежі… Місяць простою – це надто довго для освітнього бізнесу. Залишається тільки сподіватися, що страшна європейська статистика омине Україну стороною, і криза для бізнесу не стане критичною.

Орендодавець приміщення вашої школи з тих підприємців, які заробляють на надзвичайній ситуації чи підставляють плече у скрутний час?

Ми поки не мали перемовин з ним, адже найперше, що намагалися зробити – це організувати процес дистанційного навчання з тією частиною студентів, готовою до нового формату. Це дозволить перекрити хоч якусь частину щомісячних витрат.

Що порадите батькам, які наразі не готові сприймати сучасні форми навчання, зокрема, організувати дистанційне навчання своїх дітей?

Навіть до пандемічної загрози увесь світ користувався прогресивними технологіями в онлайні. Так, для багатьох це може здаватися незвичним, незручним… І в цьому випадку ми знаходимо сотню аргументів, аби тільки залишати у зоні звичного комфорту. Проте життя вносить свої корективи. І ми або приймаємо виклики і тримаємося на гребні хвилі, або залишаємося там, звідки через місяць-два буде не так просто вибратися. Щоб не сталося, найголовніше зараз дотримуватися усіх правил режиму карантину і берегти здоров’я та життя своїх близьких.


[27.03.2020 16:22]
Інші записи від автора:
165