Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Пологи очима чоловіків

Голова вірменської громади Тігран Хачатрян вже тричі батько і тричі підтримував дружину під час пологів

Партнерські пологи в Україні практикуються відносно недавно, порівняно з Європою та США, але вже добрий десяток років. У тому числі в Кропивницькому пологи за участі найближчих родичів породіль – з 2004 року. Першопрохідцем на той час у цьому плані став міський пологовий будинок №1.

Сьогодні медики відзначають, що партнерські пологи стали звичайною практикою. При чому в ролі партнерів на пологи, за словами лікарів, кропивницькі жінки досить часто запрошують своїх мам та інших найближчих родичів,  буває, що народжують навіть з татами, братами, а також подругами.  Однак більшість усе ж розділяють процес появи дитини зі своїми другими половинками.

Зараз, порівняно з 2004-им роком переважна більшість пологів є партнерськими.  Та не зважаючи на це, ні медики, ні психологи, ані партнерські пари з досвідом не мають одностайної думки з того приводу, чи варто чоловікові бути присутнім на пологах. Як немає єдиної відповіді на питання, чи здатна поява дитини врятувати невдалий шлюб, чи зберегти гарні стосунки чоловіка й жінкb в подальшому.

Радити всім партнерські пологи – це все одно, що всім підряд приписувати аспірин. Тому що, як зазначають психологи, кожна сім’я – це індивідуальний випадок, і багато чого залежить від психотипу чоловіка, стосунків пари та ставлення до пологів у цілому. Та й самі жінки по-різному ставляться до можливої присутності чоловіка під час народження дитини. Дехто переймається тим, як виглядатиме під час пологів не менше, ніж самими пологами. Визначальним же в цьому плані все ж має бути рішення чоловіка і правильне розуміння ним своєї участі в цьому відповідальному процесі, аби дійсно бути партнером, а не навпаки – подразником для лікаря й дружини.

«PS» вирішив поцікавитися у відомих чоловіків нашого міста, як вони розуміють роль  партнера під час пологів та ставляться до партнерських пологів у цілому.

Що думають із цього приводу голова ГО “Центральноукраїнський антикорупційний офіс” та керівник обласного контактного центру Андрій Лаврусь, голова вірменської громади Тігран Хачатрян, наш колега-журналіст і ветеран АТО Олексій Гора, засновник тато-шкіл та громадський діяч Олексій Хмара, керівник обласної організації ПП “Об”єднання “Самопоміч” Артем Погребнюк – читайте в першому номері журналу “Persona”

[08.11.2016 18:43]
Інші записи від автора:
376