Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Проекти – переможці громадського бюджету Кропивницького: на що витратять 7 мільйонів

28461901_2022408941306396_54853347_oНа початок голосування за проекти «Громадського бюджету-2018» бюджет участі складав 5 млн грн. Однак, під час прийняття міського бюджету на 2018 рік розмір «Громадського бюджету» збільшили з 5 до 7 млн. Відтак, кількість ініціатив, рекомендованих до фінансування, збільшилась з 19 до 27 проектів. Минулого року на реалізацію 24 громадських ініціатив виділили 3 мільйони. Також цього року до Положення про Громадський бюджет внесли деякі зміни. Зокрема, при однаковій кількості голосів за той чи інший проект переможця обиратиме координаційна рада. Окрім «великих» та «малих» проектів з’явилася нова категорія – «соціальні» (для людей з інвалідністю), відтак 40% від загального бюджету направлять на фінансування малих проектів (до 150 тисяч гривень), 50% – великих (від 150 тисяч – до мільйона); 10% – соціальних. Згідно зі змінами, не прийматимуть до розгляду проекти з енергозбереження, утеплення (у тому числі шкіл та лікарень), проекти, що потребують створення окремого комунального підприємства для їх реалізації, проекти, що передбачають часткове виконання об’єкта.

Реконструкція Набережної р. Інгул

Бюджет проекту 998 056,68 грн

Проект передбачає реконструкцію частини набережної з боку пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» від мосту по вул. Велика Перспективна до наступного мосту. Передбачається створення інсталяції з 5 кованих скульптур, озеленення шляхом висадження газонної трави, квітів та декоративних дерев, створення антивандальної системи освітлення та відеоспостереження.

*Найрезонанснішим проектом стала саме реконструкція Набережної, оскільки чимало містян нарікали на лобіювання цього проекту політично зацікавленими особами. Зокрема, у соцмережах розгорнули проплачену рекламну кампанію, а також організовували підвезення школярів на дільницю під час навчального процесу. Але найбільше претензій викликав той факт, що проект носить фрагментарний характер, що не зовсім відповідає правилам конкурсу. Через це члени Координаційної
ради вирішили включити цей проект як складову до міського проекту «Реконструкція Набережної р. Інгул від вул. Михайлівської до вул. Київської», який буде виконувати управління капітального будівництва міської ради Кропивницького.

Детальніше про проекти-переможці громадського бюджету читайте у матеріалі Дар’ї Барвінок в журналі «PERSONA» (лютий 2018).Видання можна знайти у вільному продажу в книжковому супермаркеті «Букі», в «Crema caffe» в ТРЦ DEPO’t та інших точках продажу преси.

[26.02.2018 16:25]
Інші записи від автора:
279