Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Світ без кордонів: відповіді на актуальні запитання про безвіз

im-14631211 червня відбулася знакова для України подія: закон про безвізовий режим, опублікований 22 травня, набув чинності.  А це свідчить про те, що за наявності бажання, необхідних документів і конкретної суми коштів на рахунку українці зможуть подорожувати Європою, не витрачаючи при цьому час на довготривале оформлення славнозвісної шенгенської візи. Журнал “PERSONA” та Катерина Ободовська підготувала для вас відповіді на найактуальніші запитання щодо перетину кордонів європейських країн у межах безвізового режиму.

Умови безвізу
Запровадження безвізу дозволить українцям подорожувати територіями країн, що знаходяться у так званій Шенгенській зоні, без необхідності отримання в’їзної візи. Однак, термін перебування є обмеженим.
Безвізовий режим передбачає мандрівки Європою терміном до 90 днів упродовж 180 днів. Якщо ж у туриста є бажання мандрувати довше, йому доведеться оформити традиційну шенгенську візу. Зловживати цією нормою не варто, оскільки в протилежному випадку туриста можуть внести до переліку осіб, яким забороняється в’їзд до країн-учасниць Шенгенської угоди. При цьому безвіз дозволяє перетинати кордони європейських держав виключно з приватною метою. Йдеться про організації туристичних мандрівок, візити до друзів або родичів, відвідування семінарів чи конференцій, а також пошуки партнерів по бізнесу. Прав на проживання чи працевлаштування на території Європейського Союзу безвізовий режим не надає.

19021586_1293681440751546_20422347_n-bigДокументи, необхідні для перетину кордону
Право безвізових поїздок до країн Шенгенської зони надається за умови оформлення закордонного біометричного паспорта. Окрім цього, туристу слід мати з собою документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатньої суми коштів і намір повернутися на постійне місце проживання, тобто в Україну. У цьому випадку йдеться про попереднє бронювання готелю, запрошення друзів або родичів і наявність квитків у зворотній бік. Також громадянам України необхідно буде придбати поліс медичного страхування. Якщо ж ви маєте намір перетинати кордон на власному автомобілі, вам знадобиться  страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу.
У разі відсутності біометричного паспорта, турист зможе перетнути кордони лише за наявності шенгенської візи.

Перетин кордону з дитиною
Як свідчить інформація, оприлюднена департаментом консульської служби Міністерства закордонних справ України, кожна особа, незважаючи на вік, повинна мати індивідуальний закордонний біометричний паспорт. При цьому підліткам, яким виповнилося 16 років, надається право вільно перетинати кордон без супроводу дорослих. У всіх інших випадках дитина може в’їжджати в  Європу лише за згодою батьків і в їх супроводі.

786114_1_w_300Перелік країн, до яких зможуть їздити українці
Із дня запуску безвізового режиму українці отримують право їздити без віз до 30-ти країн Європи, які діляться на три блоки:

  • 22 країни Європейського Союзу, які входять до Шенгенської зони (Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія та Швеція);
  • Шенгенської зони, але ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах (Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія);
  • Чотири держави, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди (Ісландія, Ліхтен-штейн, Норвегія та Швейцарія).

Але й це ще не все. Візові вимоги для мандрівників знімуть також країни, які зараз вимагають від українців наявності шенгенської візи, або ж ті, в які можна потрапити лише транзитом через держави-учасниці Шенгенської угоди. Йдеться про Монако чи Ватикан.
Дві держави у складі ЄС – Велика Британія та Ірландія – самостійно визначають власну міграційну політику, тому для перетину їх кордонів громадянам України, як і раніше, потрібно оформлювати візи.
Разом із цим, угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, застосовуватимуться і надалі. Однак, ця норма розповсюджується лише на жителів прикордонної зони. Натомість кропивничанам у будь-якому випадку без закордонного біометричного паспорта обійтися буде неможливо. Виключення становлять лише ті особи, які володіють багаторічною шенгенською візою, яка продовжуватиме діяти й надалі.

bezviz-2Кошти
З’ясувавши умови перетину кордону, слід розібратися в не менш важливому фінансовому питанні. Йдеться про конкретні суми, які необхідно мати з собою українцям під час в’їзду в ту чи іншу країну Шенгенської зони, а не про довідки з місця роботи про розмір заробітної плати чи банківські виписки. Отже, на митниці ви зможете підтвердити свою фінансову спроможність перебувати в Європі, продемонструвавши наявність відповідної суми готівки чи баланс карти за допомогою Інтернет-банкінгу.
Як може здатися на перший погляд, проблем із підтвердженням фінансової спроможності немає абсолютно ніяких. Однак, потрібно зважати, що кожна країна висуває свої вимоги стосовно цього питання до українського туриста.
Згідно з даними Європейської комісії, під час подорожі в Бельгію мандрівнику слід на кожен день мати при собі по 45 євро. Перебування в Хорватії обійдеться удвічі дорожче. На аналогічну суму потрібно розраховувати й під час планування поїздки в Швейцарію чи Ліхтенштейн.
Денна норма перебування в Німеччині становить 45 євро, у Данії – 47 євро, у Нідерландах – 34 євро. Згідно з офіційними даними, для перетину кордону зі Словаччиною туристу необхідно мати з собою 56 євро. Варто відзначити, що в документах визначено навіть розподіл коштів: 30 євро закладено на проживання, 4 євро – на сніданок, 7,5 євро – на обід і стільки ж на вечерю, 7 євро – на кишенькові витрати. Найменшу суму, необхідну для в’їзду, вимагає Угорщина. Йдеться всього лише про 4 євро на день.

Причини можливих відмов
Як відзначила генеральний директор ТОВ «Інтурист-Кіровоград» Ірина Пойченко, безвізовий режим не дасть змогу перетинати кордони країн Європейського Союзу всім бажаючим без будь-яких винятків.
Існує ряд вимог, за порушення яких мандрівнику можуть відмовити у в’їзді. Зокрема йдеться про відсутність діючого закордонного паспорта, чинної візи або посвідки на проживання та відсутність підтвердження достатніх фінансових коштів для перебування в ЄС. Окрім цього, не зможуть перетнути кордон особи, про яких внесена інформація у Шенгенську інформаційну систему щодо визнання їх винними в скоєнні злочину на території Європейського Союзу, припущення про вчинення ними тяжких кримінальних злочинів або наявність намірів скоїти такі на території будь-якої європейської країни.

[24.08.2017 16:41]
Інші записи від автора:
391