Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Тротуар – для людей: на пішохідних зонах заборонили встановлювати рекламні конструкції

IMG_9688Вже з 1 вересня в Україні змінилися норми розміщення рекламних конструкцій. Відповідно до нових державних будівельних норм (ДБН) забороняється встановлювати тимчасові споруди, рекламні та інші конструкції на пішохідних зонах тротуарів. Нові правила з будівництва вулиць і доріг містяться у нових державних будівельних нормах В.2.3-5: 2018 Вулиці та дороги населених пунктів. Документ розроблений на заміну аналогічних ДБН 2001 року і поширюється на нове будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих вулиць і доріг.  Журнал «Persona» поцікавився, як впроваджуватимуть нові норми і чи вплине це на «рекламне обличчя» міста.

Згідно з даними міського управління архітектури та містобудування, у Кропивницькому розміщено понад  600 білбордів та 150 сітілайтів. Протягом 2017–2018 років у місті видали 182 дозволи на розміщення рекламних конструкцій. Їх встановлення регулюється Правилами розміщення зовнішньої реклами у Кропивницькому, затвердженими виконкомом. Рекламні конструкції, дозволи на встановлення яких було видано починаючи з вересня нинішнього року, мають з’явитись відповідно до нових норм ДБН.

Вони регламентують, що розміщення зовнішньої реклами заборонене не по всій площі тротуару, а тільки на певній його частині, а саме пішохідній зоні – ділянці тротуару, призначеній для безбар’єрного пересування вздовж вулиці.  Головне – для пішоходів мають бути вільними смуги для руху мінімальною шириною 75 см в обох напрямках. Відтак, якщо тротуар ширший, то рекламні конструкції встановлювати не заборонятимуть.

В.2.3-5: 2018 Вулиці та дороги населених пунктів

5.3.1 Ширину тротуарів слід визначати з урахуванням категорії та функціонального призначення вулиці (дороги) відповідно до ДБН 360. Ширина однієї смуги пішохідного руху повинна бути кратною 0,75 м. На пішохідній зоні тротуару не допускається встановлення дорожньої огорожі, опор, рекламних конструкцій, тимчасових споруд, приямків від люків та дощоприймачів, сходів та ганків будинків тощо.

Олександр Грабенко, заступник міського голови Кропивницького:

грабенкоЗапровадження нових ДБН вже обговорили на засіданні комісії щодо впорядкування зовнішньої реклами. Нових дозволів на розміщення рекламних конструкцій на пішохідних зонах тротуарів ні рекламна комісія, ні управління містобудування видавати не буде.

Так, ми не можемо демонтувати рекламні білборди й сітілайти, які були розміщені невідповідно до нових норм. Однак, після завершення строку дії договору (5 років. – Ред.) договори продовжуватися не будуть.

Вадим Мездрін, головний архітектор Кропивницького:

мєздрін справаЯкщо до нас звертатимуться за дозволом на встановлення рекламних конструкцій, рекламний сектор управління,  відповідно до процедури, опрацює пакет документів на відповідність державним будівельним нормам. Якщо висновок буде позитивним, то залишиться погодити документацію з управлінням поліції, управлінням державної служби з надзвичайних справ та іншими відповідними структурами. Після цього питання встановлення рекламної конструкції буде виноситися на комісію і виконком.

Олександр Цертій, депутат Міської ради міста Кропивницького:

цертійЦя норма стосується лише нових рекламних конструкцій. Оскільки закон не має зворотної сили, ті рекламні конструкції, на які вже дали дозволи, демонтуватися не можуть. Державні будівельні норми – це стандарти України, і їх треба дотримуватися. І якщо ці стандарти не будуть витримані при погодженні розміщення зовнішньої реклами, то це пряма підстава, щоб потім скасувати документи дозвільного характеру. Завдяки новим ДБН ситуація з рекламою в Кропивницькому, перенасиченому зовнішньою рекламою, однозначно покращиться, оскільки хоча б нових бордів й сітілайтів буде встановлюватися менше. Але чекати серйозних позитивних змін одразу не варто. Результат стане помітним лише за рік-два.

Дар’я Барвінок

[15.10.2018 14:00]
Інші записи від автора:
154