Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Багато тих, кого я знав із міліцейських донесень, засідають у радах

muhin-1

За віком автору не довелося висвітлювати діяльність Василя Мухіна в той час, коли він очолював місто, тоді ще Кіровоград.  Це, як відомо, були 1990-1998 роки, на які припала соціально-економічна криза, що запам’яталася багатьом невиплатами зарплат і пенсій, бартерними розрахунками та іншим, порівняно з чим нинішня здається не такою глибокою і безнадійною. Зазвичай ситуація в країні негативно позначається на ставленні населення до влади в цілому, навіть якщо міська влада є всього-на-всього заручницею загальнодержавних процесів. Це все одно, як правило, мінус до рейтингу будь-якого керівника міста, незалежно від його управлінських якостей і заслуг. Але не зважаючи на це, навіть через 19 років після того, як Василь Мухін пішов із посади міського голови, а пізніше взагалі переїхав до Києва, доводилося чути чимало схвальних відгуків про його діяльність на посаді як від пересічних жителів, так і від місцевих політичних діячів та керівників підприємств.  Аналогічні відгуки про нього як про керівника і працівників «Укрпошти», яку він очолював до 2004-року. Багато хто з них вважає, що після того, як через політичний тиск, він звільнився з посади генерального директора Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», почалися його занепад і руйнація, а поштовиків стали використовувати в політичних цілях. Зокрема, під час президентських виборів 2004-го року, наслідком яких став перший Майдан, вилучалася агітаційна продукція опозиційного на той час кандидата в Президенти Віктора Ющенка, заборонялася доставка опозиційної преси, натомість провладні політичні сили безкоштовно користувалися послугами поштовиків у своїх інтересах. Пізніше Василь Георгійович очолив Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.

Водночас живучи і працюючи в Києві, Василь Мухін ніколи не минав увагою рідне місто і знайшов можливість реконструювати приміщення головпоштамту та встановити пам’ятник Янголу-охоронцю міста, що крім оберегу, безперечно, можна вважати його окрасою.

Інтерв’ю з першим міським головою Кіровограда часів незалежності, ми започатковуємо серію матеріалів про те, чим і як живуть колишні «віпи» у відставці – про людей, які свого часу займали керівні посади в місті й області, й сьогодні небайдуже слідкують за тим, що в ньому відбувається, та мають свою думку з цього приводу.

Читайте в першому номері журналу “Persona”, кого Василь Мухін вважає найуспішнішим міським головою та, як йому на цій посаді вдавалося лавірувати між політикою та господарськими питаннями.

[14.12.2016 23:58]
Інші записи від автора:
964