Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
зв'язатися з нами

Їх поєднала Рось

24829147_1979599598920664_1598878799_nСерпень для Фаїни Наумівни та Йосипа Григоровича Спекторів – особливий місяць. 55 років тому двоє молодих педагогів, окрилених коханням, побралися. За більше ніж півстоліття їхня родина зросла і зміцніла. Двоє синів і донька, дванадцятеро онуків і двоє правнуків, а ще невістки, зяті та численні родичі – ось їхнє найбільше надбання та найдорожчий скарб. На цю красиву пару, яка випромінює любов, звертають увагу перехожі. І справді, рідко кому вдається пронести крізь роки та зберегти ніжність один до одного. Непоказну, а справжню, високої проби. Змінювалися часи, політичні реалії, назви країн і міст, а їхнє кохання лишилося незмінним. Крім родини, їх поєднують спільні інтереси: відданість професії, любов до творчості, захоплення світом. Фаїна Наумівна та Йосип Григорович люблять приймати гостей. Відтоді, як стали киянами (переїхали до столиці, ближче до дітей), вони майже 30 років прожили в Олександрії. В їхній затишній квартирі бува- ють політики, вчені, митці. Особливо ж радіють господарі землякам з Черкащини та Кіровоградщини. Очевидно, дар гостинності – це ще один талант, яким доля нагородила родину Спекторів.

24740781_1979599602253997_618754172_n

– Таке сьогодні уявити неможливо: щоб учитель безоплатно проводив додаткові заняття, та ще й супроводжував школяра до самісінького дому!..

– Вчителі бувають різні, – розмірковує Йосип Григорович. – Я пам’ятаю директора, який казав: «У школі все було б добре, якби не учні і не уроки». Щоб педагогіка повернулася до школи, потрібно змінювати державну політику по відношенню до вчителя. Педагог повинен бути центром школи, він має розуміти: на ньому лежить відповідальність за долі учнів. Це не просто робота. Це свята посада, бо ти маєш справу з майбутнім. Тому й написав ці рядки:

Мої колеги, друзі, вчителі!

Ви – сіль землі, ви – хліб, все до хліба на столі!

На мій погляд, професійність учителя – це його моральне ставлення до справи. З цього повинно все починатися.

Детальніше про історію кохання родини Спекторів читайте в матеріалі Людмили Макей спеціально для журналу «PERSONA» (листопад, 2017).  Видання можна знайти у вільному продажу в книжковому супермаркеті «Букі», в найбільших магазинах «Ятрань», в «Crema caffe» в ТРЦ DEPO’t та інших точках продажу преси.

[06.12.2017 16:38]
Інші записи від автора:
365